Film & Dizi Önerisi

Ölüm Yarışı Filmi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Ölüm Yarışı, başrolünde Jason Statham‘un yer aldığı bir aksiyon filmidir. Hayatta kalmak için yarışmak zorundan kalan mahkumların kıyasıya mücadelesini konuyu alan Ölüm Yarışı filminin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir? tüm detaylar yazımızda…

ölüm yarışı 1

IMDb Puanı: 6.4
Vizyon tarihi: 22 Ağustos 2008
Filmin süresi: 1 saat 51 dakika
Yönetmeni: Paul W. S. Anderson
Oyuncuları: Jason Statham, Joan Allen, Ian McShane, Tyrese Gibson
Türü: Aksiyon, Macera
Yapım Ülkesi: ABD

Ölüm Yarışı Filminin Konusu

2012 yılında ABD ekonomisinin çöküşü ve ardından suç oranlarındaki artış, özel hapishanelerin yükselişine neden olmaktadır. Bu cezaevlerinden biri, müdürü Claire Hennessey, mahkumların katıldığı modern bir gladyatör oyunu yayınlayarak kâr elde eden Terminal Adası Cezaevi’dir.

Ölüm Yarışı adlı filmde yarışçılar, yardımcıları ile birlikte üç gün boyunca daha önce kapatılan bir pistte üç etaptan oluşan bir yarışta yarışırlar. Pist, otomobillerin taarruz silahlarını, savunma teçhizatını veya ölümcül tuzakları çalıştıran baskı plakalarıyla doludur. Beş yarış kazanan her yarışçıya özgürlük verilecek.

Endüstri işçisi, eski con ve eski NASCAR sürücüsü Jensen Ames ailesini desteklemek için mücadele ediyor. Çalıştığı çelik fabrikası kapandığında, öfkeli arkadaşları ve gelen çevik kuvvet polisi ile savaşmak zorunda kalmadan önce, son bir ödeme alır.

Eve karısına ve yeni doğan kızları Piper’e geri döner. Maskeli bir saldırgan onu bilinçsizce vurur. Ömür boyu hapis cezasına çarptırılırken, Piper koruyucu bakıma yerleştirilir.

ölüm yarışı 2

Birçok yarış geride kaldıktan sonra Hennessey, kayıplara karşı öfkeli olmasına rağmen, “Frankenstein” ı ve yarışın başarısını derecelendirmeler yoluyla yeniden ele geçirmekten mutludur ve ne olursa olsun, her zaman kazandığını iddaa eder. Sadece Jensen’in arabasına koyduğu bombayı bulmak için bir mücadele başlatır. Bombayı gönderen Koç, bombayı patlatır.

Hennessey ve Ulrich’i patlattığı bomba  ile birlikte öldürür. Daha sonra kameraya döner ve dördüncü duvarı kırarak “Lanet olsun, bu oyunu seviyorum” der. Hennessey ve Ulrich’in ölümleriyle, Ölüm Yarışı’nın geleceği belirsizleşiyor.

Filmin konusu kısacası suçsuz yere hapishanede kalan mahkumlar ya suçlamaları kabul edip hapishanede kalacaklar ya da hapishane yönetiminin organize ettiği yarışta rakiplerini öldürerek serbest bırakılacaklar.

ölüm yarışı 3

Ölüm Yarışı Filminin Oyuncu Kadrosu 

 • Jason Statham
  Rolü : Jensen Ames
 • Tyrese Gibson
  Rolü : Machine-Gun Joe
 • Joan Allen
  Rolü : Hennessey
 • Ian McShane
  Rolü : Coach
 • Robin Shou
  Rolü : 14K
 • Natalie Martinez
  Rolü : Case
 • Jacob Vargas
  Rolü : Gunner
 • Robert LaSardo
  Rolü : Grimm

Ölüm Yarışı ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=3N5qFmMVBYg

https://www.youtube.com/watch?v=-tXqiNXzWD0

Kaynak
Sabah

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu