Kişisel Bakım

Ojelerimizin Daha Kalıcı Olabilmesi İçin Neler Yapabiliriz?

instagram takipçi hilesi

ojelerimiz nasıl daha kalıcı hale gelir

Ojelerimizin Daha Kalıcı Olabilmesi İçin Neler Yapabiliriz? Bakımlı görünmenin yolu el ve tırnaklarınızın bakımlı olmasından geçer. Çünkü eller ve tırnaklar dış görünüşümüzde en dikkat unsurlarından biridir. Gün içinde insanlarla iletişim halinde ya da herhangi bir iş yaparken en çok ellerimizi kullanırız. Sadece bu bile ellerimizin ve tırnaklarımızın bakımlı olması açısından önemlidir.

mükemmel oje sürmek 1

Oje sürmek pek çok kadın için vazgeçilmez bir detaydır. Bakımlı tırnaklarımızı ojeyle tamamlamak dış görüntümüz için önemlidir. Renk renk ojeleri farkı şekillerde sürüp efsane görüntüler elde edebiliriz. Hatta ojelerimizi kıyafetimizin rengine uydurarak kombinimizi tamamlayabiliriz. Fakat her işin olduğu gibi oje sürmenin de bazı zorlukları vardır.

Peki ojemizi nasıl taşırmadan ve kusursuz sürebiliriz? Ya da nasıl daha kalıcı hale getirebiliriz? Gelelim bu soruların cevaplarına.

Oje Nasıl Sürülür?

oje nasıl sürülür

Ojenizin kusursuz olması için fırçayı oje şişesine batırdıktan sonra fazlalıklardan arındırmalı ve 3 fırça darbesiyle sürmelisiniz. Önce ojeyi tırnaklarınızın uç kısımlarına sonra ise sağdan ve soldan dibinden başlayarak sürerek oje sürümünü bitirin. Başlarda biraz zorlanabilirsiniz fakat zamanla eliniz alışacaktır.

Ojeyi Nasıl Daha Kalıcı Hale Getirebiliriz?

Ojenizi sürmeden önce baz kullanın.

Eğer ojeyi sürmeden önce baz kullanırsanız hem ojeniz tırnaklarınıza daha güzel yapışır hem de daha uzun süre kalıcılığını korur. Bunun dışında ojenizin kalıcı olabilmesi için sürdükten sonra tırnaklarınızı sıcak suyla temas ettirmeyin. Özellikle oje sürdükten sonra sıcak duş alırsanız ojeniz ciddi zarar görür ve daha kısa sürede soyulur.

Ojenizi sürdükten sonra cila uygulayın.

Ojenizi sürdükten sonra o ilk elde ettiğiniz muhteşem parlaklığı korumak için de bir çözüm önerimiz daha var. Ojeniz kuruduktan sonra üzerine hemen bir kat cila sürerseniz hem ojenizin rengini korumuş hem de kalıcılığını arttırmış olursunuz.

Özellikle bilgisayar başında çalıştığınız bir işiniz varsa tırnaklarınızın klavyeye temas ederek ojelerinizin bozulmasını önleyebilirsiniz.

daha kalıcı olması için simli ojeler tercih edebilirsiniz 2

Simli ojeleri tercih edin.

Yine ojelerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız sıradan ojeler yerine daha simli ve parlak yapıdaki ojeleri tercih edebilirsiniz. Bu özellikteki ojeler yapıları sebebiyle daha çok yapışkan madde içerdiği için tırnaktan çıkma ihtimalleri diğer ojelere göre daha azdır.

Ojelerinizi Buzdolabında Saklayın.

Ojenizi hem daha uzun süre kullanmak hem de daha uzun süre tazeliğini koruyabilmesi için buzdolabı gibi hem serin hem de karanlık bir ortamda saklamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer ojenizi iki sat sürerseniz yine kalıcılığını arttırmış olursunuz.

Siz de ojelerinizi daha uzun süre kullanabilmek ve aynı zamanda daha kusursuz ve parlak renkte ojelere sahip olmak istiyorsanız tavsiyelerimizden faydalanabilirsiniz.

Ojelerimizin Daha Kalıcı Olabilmesi İçin Neler Yapabiliriz? ile ilgili Videolar

Kaynak
kadin.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu