Film & Dizi Önerisi

Oblivion Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

2013 yılı yapımı Oblivion filmi, kıyamet sonrası bilimkurgu türünde yapılan bir aksiyon filmidir. Tron Legacy filminin yönetmeni olarak hatırlayabileceğiniz, Joseph Kosinski’nin aynı isimli Radikal Comics için hazırladığı, ancak yayınlamayan bir grafik romanın uyarlamasıdır. Filmin yönetmen koltuğunda ise, yine Joseph Kosinski yer almaktadır. Aynı zamanda Kosinski, filmin senaryosunu Karl Gajdusek ve Michael Arndt ile birlikte yazmıştır. 12 Nisan 2013 tarihinde vizyona giren filmin oyuncu kadrosu da hikayesi gibi dikkatleri üzerine çekmektedir.

oblivion 1 685x913

Oblivion Film Konusu

Amerikan yapımı olan bilim kurgu türünde, kıyamet sonrası hikayesini izleyicilere aktaran Oblivion filmi, distopik filmler arasında yerini almaktadır. Hikaye, Dünya gezegeninin yok olmasının ardından, 2077 yılında geçen hikayede, dünya isimli gezegenin nasıl bir yer olduğunun araştırmasıyla başlamaktadır. Askeri yönetimden Jack Harper isimli deneyimli bir asker, Dünya’ya keşif araştırmasına gönderilir.

İnsanlığın yok oluştan önce, nasıl yaşadığına dair keşfe çıkan ekip, orada halen var olan bir canlı olup olmadığına bakmaktadır. Dünya isimli gezegenin, çoktan uzaylılar tarafından keşfedildiğini gören askeri ekip, hiç beklemediği süprizlerle karşılaşacaktır.

oblivion

Oblivion Oyuncu Kadrosu

Filmin oyuncu kadrosu, ilk bakışta birçok önemli oyuncuya sahip oluşuyla ilgi çekmektedir. Oblivion’un baş rolünde yer alan oyuncu, aksiyon filmlerinin vazgeçilmez isimlerinden Tom Cruise olmaktadır. Komutan Jack Harper karakterini canlandıran oyuncuya eşlik eden diğer isimler ise; Olga Kurylenko, Morgan Freeman, Nikolaj Coster-Waldau gibi önemli isimlerdir.

oblivion

Distopik hikayenin oyuncu kadrosunda yer alan daha birçok isim vardır. Kadronun tam listesi şu şekildedir:

  • Tom Cruise – Komutan Jack Harper
  • Morgan Freeman – Malcolm Beech
  • Olga Kurylenko – Julia Rusakova
  • Andrea Riseborough – Victoria Olsen
  • Nikolaj Coster-Waldau – Sykes
  • Melissa Leo – Sally
  • Zoe Bell – asker

oblivion 5 685x411

Bugüne kadar yapılan birçok kıyamet sonrası, öykülerinde olduğu gibi birçok klişe olaylar, haliyle Oblivion filminde de yer almaktadır. Film bu konuda izleyicilerden tepki almasına rağmen, genel olarak izleyicilerin memnun kaldığı ve beğendiği yapımlardan birisi olmaktadır. 120 milyon dolar bütçeyle yapılan film $286,168,572 hasılat yapmıştır.

Klasik bir Hollywood bilim kurgu yapımlarında olduğu gibi distopik evren söz konusu olduğunda, herkesin aklına gelen 2001: A Space Odyssey filmine selam çakan ve çok kez filmden referans alan Oblivion’u, bu tarz yapımları sevenlerde tercih edebilir. Imdb puanı 7 / 10 olan, aksiyon dolu bilim kurgu filmi, oyuncu kadrosu için bile bir göz atmaya değmektedir.

Daha öncede televizyonda yayınlanan Oblivion’u, hala izlemeyenler veya yeniden izlemek isteyenler bu akşam (7 Haziran 2020) Star Tv ekranlarında yer alacaktır…

Filmin fragmanı

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu