Yerli Erkek Ünlüler

Nusret Gökçe

instagram takipçi hilesi

nusret 13
Tam adı: Nusret Gökçe
Doğum tarihi: 9 Ağustos 1983
Doğum yeri: Erzurum / Türkiye
Boyu: 1.64 m
Ailesi: Faik Gökçe, Fatma Gökçe, Erman Gökçe, Özgür Gökçe, Uğur Gökçe
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Kasap, şef, işletmeci
Aktif Yılları: 1994 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Nusret Gökçe kimdir? Nusret Gökçe, 9 Ağustos 1983 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiş Türk kasap, şef ve işletmecidir. Ünü tüm dünyaya yayılan bugün Türkiye, Dubai ve Amerika başta olmak üzere birçok yerde Nusret isimli restorana sahip olan Saltbae akımının yaratıcısıdır. Beş kardeşli bir ailenin çocuğu olan Nusret Gökçe, iki yaşındayken ailesiyle Kocaeli’ye taşınmıştır.

Darıca Faik şahenk Ortaokulu’nda eğitim alırken maddi imkansızlıklardan ötürü okulu bırakmak zorunda kalmıştır. Ardından İstanbul’da Bostancı kasaplar çarşısında yer alan bir kasapçıda çırak olarak çalışmaya başlamıştır. 2007‘de İstanbul’daki İstinye Park AVM’de bulunan Günaydın isimli Steakhouse Restoran’ında çalışmaya başlamıştır. Hemen ardından kendisini geliştirmek ve farklı ülkelerde dünyadaki konseptlerini öğrenmek için Amerika ve Japonya gibi ülkelere gitmiş ve tecrübe kazanmıştır.

Hiç İngilizcesi olmadan kendisini geliştirmek üzere çıktığı bu yolculukta son kalan maaşı ve bankadan çektiği 7 bin lira kadar bir parayla  Arjantin‘e giderek 3 ay kalmış ve orada restoranları ve çiftlikleri gezerek gözlem yapmıştır.

Türkiye’ye geri döndükten sonra maaşlı olarak işine de geri dönmüştür. Yaptığı gözlemleri ve edindiği tecrübeleriyle kendi işini kurma hayalini de kafasına koymuştur. Kısa süre sonra işinden ayrılarak yeniden 2010 yılında New York‘a gitmiştir.

New York’ta bir restoranda çalışmaya başlayan Nusret, orada hazırladığı menü ve yaptığı yemeklerle New York Times gazetesinde yer almıştır. Ardından Türkiye’ye gelerek İstanbul Etiler’de ilk restoranı olan “Nusr-et”i Mithat Erdem ile birlikte ortak olarak açmıştır. Kısa sürede yatırımlarının karşılığını fazlasıyla almaya başlayan Nusret, git gide popülerleşen restoranına yenilerini de eklemiştir. Ardından Doğuş Holding ve Ferit Şahenk’le ortak olmuştur.

Git gide adı duyulan ve etleriyle konuşulan Nusr-et Restoranı’yla birlikte Nusret Gökçe, saltbae isimli fenomen hareketiyle bir akım başlatmış ve ünü dünya çapına yayılmıştır. İstanbul Etiler’deki Nusr-et Restoran’ın ardından Dubai, Amerika ve Mykonos gibi birçok yerde şube açmıştır. Şu an toplamda 15 restoranı bulunmaktadır. Dünyanın birçok yerinden ünlü isimler Nusret’in mekanlarında yemek yemiş ve Nusret’in başarısını konuşmuştur.

Restoranları

 1. Nusr-et Steakhouse Etiler – İstanbul
 2. Nusr-et Burger Bebek – İstanbul
 3. Nusr-et Burger Nişantaşı – İstanbul
 4. Nusr-et Burger Kanyon Avm – İstanbul
 5. Nusr-et Steakhouse İstinye Park – İstanbul
 6. Nusr-et Steakhouse – Doha
 7. Nusr-et Steakhouse – Miami
 8. Nusr-et Steakhouse – New York
 9. Nusr-et Steakhouse – Sandal Bedesteni
 10. Nusr-et Steakhouse – Mykonos
 11. Nusr-et Steakhouse – Dubai
 12. Nusr-et Steakhouse – Abu Dhabi
 13. Nusr-et Steakhouse D Maris Bay – Marmaris
 14. Nusr-et Steakhouse – Bodrum
 15. Nusr-et Steakhouse – Ankara

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=6nu_qSxt0V0

https://www.youtube.com/watch?v=iDygS-Hh-hw

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu