Yerli Kadın Ünlüler

Nilüfer Narlı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Nilüfer Narlı
Tam adı: 
Ayşe Nilüfer Narlı
Doğum tarihi: 27 Ekim 1956
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: Akrep
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sosyoloji Profesörü
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi

Hakkında

Nilüfer Narlı Kimdir? Nilüfer Narlı, sosyoloji profesörüdür.

Nilüfer Narlı, 27 Ekim 1956 günü Ankara’da dünyaya gözlerini açtı.

Üniversite eğitimini 1979 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Eğitim Bölümü Ana Bilim Dalı Felsefe Bölümü‘nde, yan dal olarak ise Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı. Bölümünün birincisi idi. Yüksek lisans eğitimini de 1982 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnsan Bilimleri Bölümü‘nde bitirdi. Bu bölümde ilk olarak asistanlık yapmaya başladı. Daha sonra doktora eğitimi için Malezya’ya gitti ve University Sains Malaysia‘da doktora eğitimi aldı.

Narlı, 1995 senesinde Doçent, 2001 senesinde de Profesör oldu. Marmara Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölümü‘nü kuran kişidir. Uzun seneler kurmuş olduğu bölümün başkanlığını yürüttü. Daha sonra Kayseri Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığında görev yaptı.

Pek çok üniversite de görev yapan eğitimci, 2005 senesinden bu yana Bahçeşehir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü‘nde çalışıyor. Günümüzde bu bölümün başkanlığını yürütüyor.

Prof. Dr. Narlı, geçtiğimiz aylarda “Bilgileriniz terör örgütlerinin eline geçti” yalanı ile dolandırıcılar tarafından kandırıldı ve yaklaşık 500 Bin TL’sini kaptırdı. Narlı, kendisine sadece devletin bilebileceği bilgiler sunduklarını bu yüzden kandığını söyledi.

Dolandırıcıya ilk olarak 17.100 € ve 13.200 $ verdi. Daha sonra dolandırıcı tekrardan aradığını ve paralarda suç unsurları bulunduğunu söyledi ve bankada olan ziynetleri de vermesini istedi. 4 Şubat günü evinde çıktı ve ziynet eşyalarını bir poşet içinde dolandırıcıya verdi. Narlı, evine dönerken polis dolandırıcıyı çoktan suç üstü yakalamıştı.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Nilüfer Narlı dolandırıcıyı teşhiş etti. Mahkeme dolandırıcı M. Sakar’a rekor bir ceza verdi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nce sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası ve 1 Milyon 250 Bin ₺ idari para cezası verildi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu