Yerli Kadın Ünlüler

Nilay Toprak Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nilay toprak kimdir3
Tam adı: Nilay Toprak
Doğum tarihi: ..-..-1986
Doğum yeri: Kurtalan, Siirt
Boyu: 1.63
Burcu: Akrep
Ailesi: Kardeşi Deniz Toprak
Eşi:
Çocuk (ları):
Mesleği: Influencer
Aktif Yılları: 2015- Günümüz
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Nilay Toprak Kimdir? Şiveli videolarıyla tanınan sosyal medya fenomenidir.

1986 tarihinde Siirt ilinin Kurtalan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ailesi hakkında pek bir bilgiye rastlanamayan Nilay Toprak’ın kardeşi, şarkıcı Deniz Toprak’tır. Deniz Toprak ile birlikte 6 kardeşi de daha bulunmaktadır. Bu ailenin 4. çocuğu olarak dünyaya gelen Nilay, ailenin en küçük kız çocuğu olduğunu da söylemiştir.

Nilay Toprak, lise eğitimini Siirt de Anadolu Kız Meslek Lisesinde, resim bölümünü bitirmiştir. Üniversite için Edirne iline giden Toprak, Edirne Trakya Üniversitesinde serigrafi bölümüne girmiştir. Fakat Edirne Trakya Üniversitesinde, serigrafi bölümünü bitirmemiştir. Sonrasında Ankara’da, Başkent Üniversitesi İletişim Bilimleri Akademisini kazanan Nilay Toprak, buradan mezun olmuştur.

Üniversite hayatı da dahil olmak üzere 6 yıl karate, 4 yıl tekvando sporuyla ilgilenmiştir. Bunlarla birlikte 2 yıl aerobik eğitmenliği yapmıştır. Karate de 3 yıl siyah kuşak olarak acemilere eğitim vermiştir. Bu süreçten sonra 2 sene grafiker olarak da çalışmıştır. Başkent Üniversitesi İletişim Bilimleri Akademisinde okurken, sosyal medyada o zamanın popüler uygulaması vine uygulamasında videolar çekmeye başlamıştır.

Videolarda genelde ”Şive Mizahı” kullanarak ünlenmiştir. Güzelliği, diksiyonu ve akıcılığıyla dikkat çeken Nilay Toprak’a muhabirlik teklifleri de gelmiştir. Bununla birlikte farklı programlara skeçler de kurgulamıştır. Bu süreçte Kanal 7 ekranlarında muhabirlik yapmaya başlamış, bununla birlikte Sessiz Çığlıklar isimli tiyatro oyununda yer almıştır. Sonrasında Sinan Çetin‘in Propaganda 2 sinema filminde Nazike karakteri ile beyaz perdeye giriş yapmıştır.

Muhabirlik, videolar, sinema perdesinde yer almak dışında ablası Deniz Toprak’ın back vokalliğini de yapmıştır. 2017 senesinde Mehmet Ali Erbil‘in sunduğu Çarkıfelek yarışmasında ev halkını, stüdyoya buluşturan spiker olarak da görev almıştır. Hepsinin yanında Başkent Üniversitesi İletişim Bilimleri Akademisinde okurken, şivesiyle ilgili yaptığı videolar ile birlikte büyük bir takipçi kitlesine de ulaşmıştır. Sonrasında Göktaşı ve O İş Bende filmlerinde de rol almıştır. 

Nilay Toprak aynı zamanda 6 yıl önce youtube kanalı da açmıştır. Bu kanalı uzun süre kullandıktan sonra bırakmıştır. Youtube hesabında 159 B abonesi bulunan Nilay Toprak’ın son videosu 10 ay önce paylaşılmıştır. Instagram da ise 1,1 milyon takipçisi bulunmaktadır. Sosyal medya fenomenliği dışında İstanbul Bakırköy’de ”nilaytoprakguzellik veya NİLAY TOPRAK GÜZELLİK VE KOZMETİK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ” adında güzellik salonu açmıştır.

Rol Aldığı Sinema Filmleri:

  • Propaganda 2
  • 2018- Göktaşı
  • 2019- O İş Bende 

Videoları

Fotoğrafları

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu