Yerli Kadın Ünlüler

Nilay Cafer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Nilay Cafer
Tam adı: Nilay Cafer
Doğum tarihi: 04.11.1988
Doğum yeri: Samsun / Türkiye
Boyu: 170
Burcu: Akrep
Ailesi: Mertcan Cafer (erkek kardeşi)
Sevgilisi:
Mesleği: Oyuncu, Resim Öğretmeni, Girişimci
Aktif Yılları: 2007’den günümüze
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi tiktok

Hakkında

Nilay Cafer kimdir sorusu Ben Bu Cihana Sığmazam gibi popüler dizileri takip eden kullanıcılar tarafından merak edilmekte. Uzun yıllardır dizi sektörü içerisinde yer alan ve pek çok önemli isimle birlikte çeşitli projelerde yer alan Nilay Cafer ve hayatı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. Şimdiden keyifli okumalar dileriz 🙂

Nilay Cafer Hayatı

Nilay Cafer  4 Aralık 1988 tarihinde Samsun’da dünyaya gelmiştir. Yaşantısının büyük bir çoğunluğunu Samsun ve çevresinde geçirmiştir. Lise eğitimini Samsun Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise yıllarında özellikle yüzme, fotoğrafçılık ve tiyatro gibi alanlara ilgi duymuştur. Bu alanlarla ilgili çeşitli kurslar almıştır.

Oyunculuk kariyerine ise dayısını ziyaret için gittiği Sinop’ta başladı. O dönemlerde Sinop’ta çekilen Parmaklıklar Ardında dizisinin çekimlerini izleyen Nilay Cafer güzelliğiyle set ekibinin dikkatini çekti. Ardından genç yeteneğe dizi için 3 bölümlük bir teklif geldi. Böylelikle oyunculuğa ilk adımını dönemin ünlü dizisiyle beraber atmış oldu.

Lise eğitiminin ardından ise resim öğretmenliği üzerine eğitim almak üzere İstanbul’a gitti. Burada eğitimini sürdürdü ancak öğretmenlik mesleğini yapmadı. Eğitim hayatı süresince çeşitli özel hocalardan oyunculuk üzerine çeşitli eğitimler aldı. Ardından çeşitli projeler için teklifler almaya başladı.

2009 yılında ikinci oyunculuk deneyimini Unutulmaz isimli dizide yaşadı. Ardından 2010 yılında o dönemlere damgasını vuran Fatmagül’ün Suçu Ne isimli dizide yer aldı. 2013 yılında Herşey Yolunda Merkez isimli dizinin kadrosuna dahil oldu. 2014 yılında ise Aşktan Kaçılmaz ve Yunus Emre Aşkın Sesi dizilerinde rol alarak ekran karşısına çıktı. Son olaraksa Şehrin Melekleri isimli yapımda İdil karakterini canlandırdı.

2017 yılında migreni nedeniyle rahatsızlığa yakalanan Nilay Cafer beyin ameliyatı geçirdi. Zorlu geçen ameliyat yaklaşık 9.5 saat sürdü ve başarıyla tamamlandı. Ameliyat sonrasında 8 ay kadar iyileşme sürecinden geçti. Bu süreçte gelen oyunculuk tekliflerini geri çevirmek zorunda kaldı.

Ancak bu süreçte takı tasarımına yöneldi. Takı tasarımı anlamında kendini geliştiren yetenekli isim daha sonrasında kendi adını taşıyan markasını kurdu. Nilay Cafer Jewellery Koleksiyon Takı & Aksesuar isimli marka altında kendi tasarımlarını müşterilerine sunmaya başladı.

Son olarak günümüzün popüler yapımları arasında yer alan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde rol alan oyuncu hem oyunculuğa hem de tasarımcılığa devam etmektedir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu