Yerli Kadın Ünlüler

Neslişah Alkoçlar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

neslisah alkoclar 1
Tam adı: Neslişah Alkoçlar
Doğum tarihi: 2 Aralık 1988
Doğum yeri: İzmir, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: Yay
Ailesi: Gülşah Alkoçlar (Annesi), Ender Alkoçlar (Babası), Aslışah Alkoçlar (Kardeşi)
Eşi: Batu Aksoy (2009 – 2010), Engin Altan Düzyatan (2014 – Halen)
Çocuk (ları): Emir Aras Düzyatan, Alara Düzyatan
Mesleği: Televizyon Sunucusu, Sporcu
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Neslişah Alkoçlar Kimdir? Neslişah Alkoçlar, 2 Aralık 1988 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Gülşah Alkoçlar, babasının adı ise Ender Alkoçlar‘dır. Aslışah Alkoçlar isminde bir kız kardeşi vardır. Hülya Koçyiğit‘in torunudur. Ailesinin Uludağ’da bir otelleri bulunmaktadır.

İlkokul eğitimine Bursa’da başlamıştır. Daha sonra İstanbul’a gelerek Yüzyıl Işıl İlkokulu‘nu tamamlamıştır. Ortaokul ve lise eğitimini İngiltere’de yer alan Somerset te Millfield Koleji‘nde almıştır. Daha sonra Londra’da bir devlet üniversitesi olan Westminster Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Bölümü‘nü tamamlamıştır. Üniversite yıllarında okulun voleybol takımında oynamıştır.

Neslişah Alkoçlar, üniversite eğitimine devam ettiği yıllarda her yaz Doğan Holding’de staj yapmıştır. Üniversiteden mezun olunca da 2 yıl boyunca Birmaş’ta Kanal D Reklam Satış ve Pazarlama departmanında çalışmıştır. O dönemde başladığı Alkoçlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam etmektedir.

Babası Ender Alkoçlar da eski milli bir kayakçı olan Alkoçlar, kayakta Türkiye şampiyonu olmuştur. Ülkemizi aynı olimpiyatta 2 ayrı branşta temsil etmiş ilk kadın kış oyunları sporcusudur. Kayak ve snowboard yarışlarında şampiyonlukları ve dereceleri bulunmaktadır. Kayak ve snowboard’ın yanı sıra voleybol, wakeboard, su dalışı ve su kayağı ile de yakından ilgilenmektedir.

Neslişah Alkoçlar, spor ile iç içe büyümüştür. Dedesi Selim Soydan eski bir futbolcu, babası ise Bursaspor ve TFF eski yöneticilerinden bir tanesidir. 2011 yılında CNN Türk‘te spor haberlerini sunmaya başlamıştır. Organik gıda markası ola Raya’nın temellerini atmıştır. 22 Haziran 2009 günü iş adamı Batu Aksoy ile evlenmiş 2010 yılında boşanmıştır.

Daha sonra 28 Ağustos 2014 günü Engin Altan Düzyatan ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Emir Aras ve Alara isimlerinde iki çocuğu dünyaya gelmiştir.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=0KKo8Wb5uNg

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu