Yerli Erkek Ünlüler

Necmettin Batırel

Necmettin Batırel Kimdir?

instagram takipçi hilesi

necmettin batirel 1
Tam adı: Necmettin Batırel
Doğum tarihi: ??. ??. 1946
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): Yusuf Batırel, Mehmet Emin Batırel
Mesleği: Ekonomist
Aktif Yılları: 1970’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Necmettin Batırel Kimdir? Necmettin Batırel, ekonomisttir.

Necmettin Batırel, 1946 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır.

Üniversite eğitimini 1968 yılında Gazetecilik Yüksek Okulu’nda tamamladı.

Sabah Gazetesi, Son Havadis, Bugün, Türkiye ve Babialide gibi gazetelerde ekonomi müdürlüğü, muhabirlik, yazı işleri koordinatörlüğü ve müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1978 senesinde Enver Ören‘in talimatı ile Ekonomi bölümüne geçti.

2002 ve 2013 seneleri arasında TGRT Haber’de piyasa analizleri ile insanları bilgilendirdi. 22 Şubat 2013 günü İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören vefat edince görevi bitti. Salı ve Cumartesi günleri Türkiye Gazetesi’nde ekonomi yazıları kaleme aldı. 18 Şubat 2016 günü TRT Haber‘de “Ekonomi 7/24” isimli programın editörlüğünü üstlendi.

1970 yılında dünya evine giren Batırel’in Yusuf Batırel ve Mehmet Emin Batırel isimlerinde iki oğlu vardır. Oğlu Yusuf Batırel 2015 senesinde vefat etti.

Necmettin Batırel, 2017 senesinde dolar 3,5 ₺ iken yaptığı açıklama ile gündeme gelmişti. Batırel o dönem, doların düşmesi için; “Şakkadanak 10 milyar dolar satarım. Millet bir afallar. Dolar yavaş yavaş düşerse bir 10 milyar dolar daha satarım. yine mi aynı bir 10 daha.  O zaman çil yavrusu gibi dağılırlar. Bu gibi olur.” açıklaması yapmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise yaptığı başka açıklama ile doların 13-15 ₺’yi görmeyeceğini söyledi. Çünkü dolar 13-15₺ iken kimsenin dolar almayacağını daha önce alanları satacağını belirtti. Eğer herkes dolarını TL’ye çevirirse doların hızlı bir düşüş yaşayacağını da dile getirdi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu