Kişisel Gelişim

Ne Okusam Diyenler İçin: 2017 Yılının En Çok Okunan Kitapları

instagram takipçi hilesi

En üst düzey teknoloji ile üretilmiş cihazlar, hayal gücünü harekete geçiren ve okuyucuyu birbirinden farklı diyarların kapılarını aralayan kitapların yerini tutmuyor. Elbette bu, her romanın her okuyucuya hitap ettiği ya da kaliteli bir içeriğe sahip olduğu anlamına da gelmiyor. Dolayısıyla kitap konusunda da seçici olmak oldukça önemli. İşte bu konuda size yardımı olacak, eleştirmenler ve okurlar tarafından seçilmiş 2017 yılının en iyi 10 kitabı…

1- Elia İle Yolculuk : Zülfü Livaneli

Farklı deneyimlere ve hayat tarzına sahip iki insan olan Zülfü Livaneli ve Elia Kazan’ın sıra dışı yolculuğuna okuyucu tanık eden kitap, Elia Kazan’ı da daha yakından tanıma fırsatı sunuyor.

0001709161001 1

2- Huzursuzluk : Zülfü Livaneli

İstanbul’un sıradanlığı içerisinde kaybolmuş İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölmesi üzerine memleketi olan Mardin’e gider. Hüseyin’in Mardin’de başlayan ve Amerika’da sona eren hikayesini öğrenirken, diğer yandan hikayenin önemli bir karakteri olan gizemli bir kadının peşine düşer.

0001683026001 1

3- Başlangıç: Dan Brown

Son romanı Cehennem’den sonra okuyucusunu yeni bir romanla yeni gizemleri çözmeye davet eden Dan Brown, Başlangıç romanında zamanında başından beri sorgulanan fakat gün yüzüne çıkarılamayan her şeyi okuyucuyu soluksuz bırakarak irdeliyor.

0001720220001 1

4- Çocukluk Adası: Karl Ove Knausgaard

Tüm Dünya’yı derinden sarsan bu kitap ile herkesin içinde olan çocukluk özlemi nihayet bir nebze olsun giderilirken, her okuyucu onun romanında kendinden bir parça buluyor.

0000000718514 1

5- Gölgesinde: Irmak Zileliv

İnsanın sahip olduğu kibri farklı açılardan okuyucuya sunan, kadın ve erkeği ayrı ayrı değil, insanlık hali olarak ele alan yazarın insan tasviri başarılı bir şekilde yansıtılıyor.

C6AklKDWgAAv0BG

6-  Hayvanlardan Tanrılara Sapiens: Yuval Noah Harari  

Tarih boyunca insanlık ve din hakkında sorulan sorulara anlaşılır bir şekilde cevap veren ve bunu başarılı bir şekilde hikayeleştiren kitapta birçok soru yanıt buluyor.

0000000633872 1

7- Aeden: Azra Kohen

İnsanlığın ve insan olmanın öyküsünün anlatıldığı; aynı zamanda bilimsel gerçekliğe dayanan bilgilerin yer aldığı kitapta, bilim kurgu öğeleri üzerinden okuyucuya ders çıkarabilecekleri birçok şey sunuyor.

aeden

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu