Yabancı Kadın Ünlüler

Nadine Nassib Njeim Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nadine nassib njeim 1
Tam adı: Nadine Nassib Njeim
Doğum tarihi: 17 Şubat 1984
Doğum yeri: Baalbek, Lübnan
Boyu: 1.75 m
Ailesi: Nassib Njeim (Babası), Sameera Njeim (Annesi)
Eşi: Hady Asmar (2012 – 2019)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2004 senesinde bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Nadine Nassib Njeim Kimdir? Nadine Nassib Njeim, 17 Şubat 1984 tarihinde Lübnan, Baalbek’te dünyaya gelmiştir. 2004 senesinde “Miss Lebanon” ünvanını kazanmasıyla tanınan Lübnanlı bir aktris ve güzellik yarışması birincisidir. Ülkesini Tayland’daki “Miss Universe 2005” te temsil etmiştir. Başlangıçta isteksiz olmasına rağmen, daha sonra oyunculuk kariyerine devam etmiş ve “Al Hayba”, “Nos Youm”, “Samra” ve “Viyolonsel” gibi pek çok ünlü televizyon dizisinde rol aldığı için çok popüler olmuştur. “Samra” dizisindeki rolü ile “Seul Uluslararası Drama Ödülleri” nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne aday gösterilmiştir.

Nobel Ödülü sahibi Mısırlı yazar Naguib Mahfouz‘un “Al Sharida” romanından uyarlanan “Tarık” da avukat Ameera rolünü canlandırmıştır. Diğer televizyon dizilerinden bazıları “Khatwat Hob”, “Ajial”, “Abwab Ghaym”, “Matloub Rijel”, “Law”, “Cello” ve “Nos Youm”.  “Khamsa w Nos” adlı tıp konulu dizide rol almış ve son zamanlarda kanser hastalarıyla dayanışma içinde olduğunu belirtmek için saçlarını kestirmiştir. Lübnan Kızılay teşkilatında iki yıl boyunca ilk yardım görevlisi olarak gönüllü çalışmıştır..

Nadine Nassib Njeim, henüz 12 yaşındayken güzellik yarışmasına katılmakla ilgilenmeye başlamıştır. Sonunda 16 yaşında güzellik yarışmasında yarışmaya başlamıştır. 2004 senesinde 20 yaşındaki Nadine “Miss Lübnan” güzeli oldu ve ilk kez şöhret basamaklarını tırmandı. 2005 senesinde ülkesini Tayland‘da organize edilen “Miss Universe” yarışmasında temsil etti. 2006 yılında Future TV‘nin “Güzellik Kliniği” programında yer aldı.

Üniversite eğitimi almaya başladı ve üniversitenin son senesinde oyunculuk teklifleri almaya başladı. Onu oyunculuk yapmaya teşvik eden arkadaşı Lübnanlı yazar Choukri Anis Fakhoury idi. 2009 senesinde “Khatwat Hob” ve “Rijél Hassém” adlı dizilerde de rol aldı. 2010 senesinde”Khatwat Hob” deki performansı nedeniyle ilk “Altın Murex Ödülü” nü kazandı. Daha sonra “Ajial”, “Abwab Ghaym”, “Matloub Rijel”, “Idriss Bab”, “Ajiyal2” ve “Dhikra” gibi diğer pek çok televizyon dizisinde yer aldı. “Law”, “Viyolonsel”, “Samra”, “Nos Youm” ve “Tarik” gibi dizilerdeki başarılı performansı ile popüler oldu.

Hapse Girmiştir

Nadine Nassib Njeim, 2012 senesinde Future TV‘de verdiği bir röportajın ardından toplumsal cinsiyet eşitliği ve evlilik öncesi cinsiyet gibi sosyal konular hakkındaki görüşlerine ilişkin tartışmalardan ötürü cezaevine girdi. Erkeklerin evlilik öncesi seks yapmanın faydalı olduğunu, ancak kadınlar için kabul edilemez olduğunu savunmuştur. Çok daha sonra “Harper’s Bazaar Arabia” ile söyleşi yaparak,” Eşitliği değil adaleti savunuyorum “diye eklemiştir.  Tunus kökenini reddettiği yönünde iddialar ortaya atılmıştır. Ancak söylentilerin aksine, aslında Tunus vatandaşlığına da sahiptir.

2017 senesinde Netflix‘te başlayan Al Hayba isimli dizide Taim Hasan, Abdo Chahine, Oweiss Mkhallalati ve Mona Wassef gibi isimler ile birlikte rol almaktadır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=Jmo4tFpGMws

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu