Yerli Kadın Ünlüler

Mutlu Kaya Kimdir?

instagram takipçi hilesi

mutlu kaya 11

Tam adı: Mutlu Kaya
Doğum tarihi: 1995
Doğum yeri: Diyarbakır / Türkiye
Boyu: 1,70 m
Ailesi: Hanim Kaya (anne) – Mehmet Kaya (baba) – Dilek Kaya (kardeş), Songül Kaya (kardeş)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2015’den Günümüze
youtube-chanel

Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi

Hakkında

Mutlu Kaya kimdir? Mutlu Kaya, Sesi Çok Güzel isimli Fox TV’de yayınlanan şarkı yarışması ile hayatımıza girmiş Diyarbakır’lı bir şarkıcıdır. Ancak onun hayatı ve yaşadıkları belki de toplumumuzun kanayan yarası kadına şiddetin en korkunç örneklerinden bir tanesidir.

Mutlu Kaya, dünyaya geldiğinde annesi çok zor bir doğum süreci yaşamıştır. Doğum esnasında annesinin kalbi durmuş, Diyarbakır hastanesine aktarılmıştır. Bu esnada henüz yeni doğmuş olan Mutlu Kaya, hastanede unutulmuştur. Birkaç gün sonra kardeşleri küçük bebeği hastaneden almaya gitmişlerdir.

İsmini abisi vermiştir. Belki de ismi gibi bir hayatı olsun diye ona “Mutlu” demiştir. Hastaneden çıkartıldığında annesi ölüm döşeğinde yatmaktaydı. Bu esnada kendisini ablası emzirmiş, bakımı ile de ablası ilgilenmiştir.

Mutlu, her zaman olgun ve aklı başında bir çocukluk geçirmiştir. Annesi doğum esnasında ölmemiştir ancak birçok sağlık problemi yaşamıştır. Bu nedenle Mutlu, evin işleri ile ilgilenmiştir. Yaşıtları sokakta oynarken kendisi ev işlerini ve yemekleri yapmıştır.

Ancak, hiçbir zaman gocunmamış aksine her zaman sevgiyle iş yapmıştır. Yaşı büyüdükçe güzelleşmiştir. Upuzun saçları, masmavi gözleri ile görenleri kendine hayran bırakmayı başarmıştır. Mutlu hem spor yapar hem de şarkı söylerdi.

Futbol ve basketbol konusunda oldukça başarılıydı. Üniversite sınavlarına girdiğinde hiçbir eğitim almamış olmasına karşın; beden eğitimi öğretmenliğini kazanmıştır. Diyarbakır’da eğitimine başlamış olsa da, hem annesinin sağlık problemleri hem de maddi sıkıntılar nedeniyle okulu 2 ay sonra dondurmuştur. Ayrıca, kendisinden çok erkek kardeşinin okumasını istemiştir.

Eve geri döndüğünde yeniden ev işlerini üstlenmiştir. Hayat ev işleri yapmakla geçip giderken peşine bir adam takılmıştır. Bu adam Mutlu’nun güzelliğinden ve zarafetinden etkilenmiştir. Aklına Mutlu’yu yazmıştır. Hatta ona ya benimsin ya kara toprağın diyerek tehdit etmiştir.

Bu tehditlerin ardı arkası kesilmez. Her geçen gün adamın ısrarları daha da dayanılmaz ve korkunç hale gelir. Bu esnada Mutlu’nun çok güzel şarkı söylediğini bilen bir arkadaşı, Mutlu’nun adına yarışma programına kayıt olur. Başvuru sonucu olumlu değerlendirilir. Bir gün Sibel  Can, Mutlu’yu almaya Diyarbakır’a gelir. O günden sonra Mutlu’ya şarkıcılık kapıları aralanmıştır.

Ancak, peşindeki adam bu duruma çok sinirlenir. Hem Mutlu’yu bir daha görememe, hem de Mutlu’nun ünlü olup tamamen kaybetme korkusu adama yetmiştir. Bir gün Fox TV’ye giderek, Mutlu’nun amcasının oğlu olduğunu, onu sahneye çıkarmamalarını bile söyler.

Mutlu ise sahneye çıktığında Sertab Erener başta olmak üzere tüm jüriyi kendine hayran bırakır. Tabi o esnada halk da hayran kalır ve kendisine %82 oranında oy verirler.

Her şey güzel gidiyordur. Fakat peşindeki adam giderek daha korkunçlaşmıştır. Bir gün Mutlu’ya mesaj atar. Saat gecenin 3’üdür. “Ya gelirsin tek başına seni öldürürüm ya da gelmezsin tüm aileni öldürürüm.” der. Mutlu ise korkudan ne yapacağını bilemez. Adamı sakinleştirmeye çalışsa da nafile. Adam kızı saçlarından sürükleyerek arabaya bindirmeye çalışır. Ardından 4 el kurşun sıkar. Genç kız orada yığılır.

Aile perişan haldedir. Kardeşi Mutlu’yu kucaklar. Yerdeki cam parçalarına ayaklarını basa basa gelen geçenden yardım dilenir. Bir kişi arabaya alsın da hastaneye götürelim diye feryat figan ağlar. Ardından “sarhoş” diye kötü bildikleri, aslında “iyi” bildikleri insandan bin kat iyi olan bir adam arabaya alır aileyi.

Mutlu’yu hastaneye yetiştirirler. Yaşam mücadelesi başlar. Yaşam mücadelesini kazanmış olsa da engelli kalır ve konuşmakta zorluk çeker. Onun bu hale gelmesinin tek nedeni istemediği bir adamı reddetmektir.

Mutlu Kaya, şuanda sadece iyileşmek ve kadına şiddete dur demek için ayakta kalmaya çalışıyor. Kadınlara cesaret vermek ve “bakın ben başardım siz de başarabilirsiniz” demek  için tüm kötülüklere direniyor. Onu bu hale getiren adama ise sadece 9 sene ceza verilmiştir.

Mutlu Kaya şimdiyse ailesinin desteği ile engelini aşmaya, ayakta kalmaya ve yeniden şarkı söylemeye çalışıyor. Geçtiğimiz gün Katarsis X-TRA isimli YouTube kanalında hayat hikayesini anlattı. Videoyu ağlamadan izlemek asla mümkün değil.

Dilerim bir gün hiçbir kadının, erkeğin, bebeğin, hayvanın kısacası hiçbir canlının kılına bile zarar gelmeyeceği bir dünyada yaşama şansımız olur.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu