Film & Dizi ÖnerisiListeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Fantastik Film Serileri

instagram takipçi hilesi

Birçoğu dünyanın en iyi filmleri arasına giren, aksiyon türündeki film serilerinden sonra şimdi sıra ‘Bilim kurgu fantastik film serileri’ listesinde! İşte sizin için seçip, derlediğimiz mutlaka izlenmesi gereken Bilim Kurgu Fantastik türde film serileri…

1- Matrix Serisi

fantastik seri matrix 1

Bilim kurgu fantastik film serileri denildiğinde akla ilk gelen gerçekten bu türün en iyi örneklerinden birisi olan Matrix’le başlamak en doğrusu olur. Konusuyla, oyuncularıyla dünyanın en iyi yapımlarından birisidir. Çıkış filmiyle adını tüm dünyada bahsettirse de devam filmlerinde o kadar başarı yakalayamaması bile seri için pek önemli değildir. Çünkü kurduğu dünya ve oyuncularının bütünlüğü bir kere de olsa izleyen herkese yetmiştir. İçerisinde bulunduğumuz dünyayı sorgulatan, gerçek dünya ile yaşananın ötesinde var olan bir dünyanın arasında değişen bir yaşamı anlatan, düzeni bozmaya yemin eden bir hikayesi vardır. Keanu Reevers, Laurence Fishburne gibi daha birçok başarılı oyuncuyu bulunduran serinin ilk filmi 1999 yılında çıkmıştır.

2- Yüzüklerin Efendisi

fantastik seriler yüzüklerin efendisi 1

Lanetli bir yüzüğün hikayesi nasıl bu kadar dünyayı etkisi altına alabilir? Yüzüklerin Efendisi serisi bunu başarmıştır. Seveni kadar sevmeyeni de olan bu fantastik film serisi listenin olmazsa olmazlarından. Orta Dünya adındaki farklı bir evreni, olağanüstü inşalarla, yepyeni bir dille sinema tarihine ve insanların hayatına sokan Lord of The Rings serisini izlemediyseniz çoğu ortamda dışlanabilirsiniz bile demedi demeyin…

3- Harry Potter Serisi

fantastik seri harry potter 1

Bir neslin en büyük hayalini yaşatan ve anlatan, yine aynı neslin büyürken bağlı kaldığı bir dünya: Harry Potter serisi. Öyle ki hala bir kitle vardır, Hogwarts okulundan mektubunu bekleyen… Karanlık bir lord, lanetli denebilecek seçilmiş bir çocuk ve dünyanın en güzel büyülü evreni. J. K. Rowling’in aynı isimli romanlarından sinemaya uyarlanmış bu seri akıl almaz bir fantastik dünyaya sokacaktır sizi. Potterhead gibi birçok kavramı hayatımıza sokan bu seriyi yeni nesil haricinde izlemeyen yoktur muhtemelen. Hala izlemediyseniz de çok şanslısınız! Nur topu gibi 8 tane filminiz var izlemeniz gereken. Harry, Hermione ve Ron’la keyifli dakikalar diliyoruz size şimdiden.

4- Geleceğe Dönüş Serisi

fantastik seri back to the 1

Fantastik filmlerde komedi sevenler için adres, Back to the Future‘dir. Çılgın bir profesör zaman makinesi yapar ve olaylar karışır. Steven Spielberg yapımcılığında, 1985 yılında çıkan seri 3 filmden oluşuyor. Michael J. Fox ve Christopher Lloyd’un muhteşem oyunculuklarıyla donatılmış macera dolu bir seri sizi beklemektedir.

5- Karayip Korsanları Serisi

fantastik karayip korsanları 1

Captain Jack Sparrow’suz bir sinema tarihi mi? Düşünülemez. Şüphesiz fantastik seriler arasından en eğlenceli ve kaliteli işlerden birisi de Karayip Korsanları serisidir. Sempatik korsanımız Jack Sparrow’ un maceralarının anlatıldığı seride toplam 5 filmi vardır. Kadrosunda Johnny Depp,  Orlando Bloom, Keira Knightley ve daha birçok başarılı ismi barındırır. Her filmiyle adından söz ettirmeye başaran bir seri olan Karayip Korsanları’yla macera ve denize doyacaksınız…

6- Avengers

fantastik filmler avengers 1

Marvel Sinematik Evreni’nin en çok sevilen serisi olan, birçok süper kahramanın beraber rol aldığı Avengers’ı izlememek olmaz. Zengin kadrosu, her biri büyük hayran kitlesine sahip kahramanları barındıran seri 4 filmden oluşmaktadır. Tabii tüm olayları puzzle gibi birleştirip evrene hakim olmak için 20’ye yakın film izleyebilirsiniz. Bugüne kadar en çok izlenen ve en fazla hasılat yapan filmler arasına da giren bu yapımları kaçırmamalısınız.

7- Maymunlar Cehennemi Serisi

fantastik film seri maaymunlar 1

Görsellik olarak izleyebileceğiniz en iyi bilimkurgu ve fantastik film serilerinden biri olan Maymunlar Cehennemi yeniden çekilen ve ilk filmi 2011 yılında vizyona giren bir seridir. Devam filmler 2014 ve 2017 yıllarında yayınlanmıştır. İnsanlar ve maymun ırkı arasında var olan savaşı konu alan film gerçekliğiyle insanı büyülemektedir.

8- Ölümcül Deney

fantastik ölümcül deney 1

Video oyunundan uyarlanan ve oldukça başarı sağlanan Resident Evil serisi mutlaka izlenmesi gereken bilim kurgu serilerinden biridir. Bir virüsün ortalığı karıştırmasıyla başlayan hikaye kaos ve macerayı tüm aksiyonuyla beraberinde getirmektedir. 2002 yılı yapımı Ölümcül Deney serisinin toplamda 6 filmi bulunmaktadır.

9- Jurassic Park

jurassic park

Hikayesi, kurgusu, efektleriyle dönemine damga vurarak efsane filmlerin arasında yer etmiş kültlerden biri Jurassic Park serisidir. Muhteşem yönetmen Steven Spielberg’ün imzasının olduğu, 1993 yapımı seri yapıldığı dönem düşünüldüğünde olağanüstü efektleriyle herkesi şaşırtmıştır. 5 filmin olduğu serinin tamamı mutlaka görülmesi gereken yapımlardandır.

10- Star Wars Serisi

1977 yılından bu yana kocaman bir kitlesi olan ve günümüzde hala ilk günkü gibi sevilen uzun soluklu bir bilimkurgu serisidir. Bu türün dünyada en büyük örneklerinden biri olarak gösterilen Star Wars serisini ister hikayesine göre izleyebilirsiniz isterseniz de kronolojik olarak başlayarak eskiden yeniye izleyebilirsiniz. Eğer hikayesine göre izlemek isterseniz biraz filmden filme atlayarak izlemeniz gerekecektir tabii. Yan serisi dahil tüm seri 10 filmden oluşmaktadır. Hiç izlemeyenleri uzun soluklu bir yolculuk bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu