Yerli Erkek Ünlüler

Mustafa Uslu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

uslu 12
Tam adı: Mustafa Uslu
Doğum tarihi: 1962
Doğum yeri: Tokat / Zile
Ailesi: Melek Uslu (Annesi)
Boyu:
Eşi: Sinem Öztürk
Çocukları: Mustafa Uslu, Kemal Uslu
Mesleği: Yapımcı
Aktif Yılları: 2000 yılından bu yana.
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Çiçero, Müslüm ve Ayla filmlerinin yapımcısıdır.

Mustafa Uslu, 1962 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Melek Uslu’dur. Askeri okuldan başarıyla mezun olmasının ardından 8 yıl Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmıştır.

Mustafa Uslu, Gökhan Özen, Betül Demir, Berksan Özer, Ferhat Göçer, Demet Akalın, Bengü, Hande Yener, Sezen Aksu, Özcan Deniz, Burak Kut, Serdar Ortaç ve Ajda Pekkan gibi isimlerin kliplerinde yönetmenlik koltuğuna oturan isim olmuştur.

Mustafa Uslu, 2000 yılında kurmuş olduğu “dijital sanatlar prodüksiyon” şirketinin sahibidir. Şirketinde 5’i Türk, 3’ü yabancı olmak üzere 8 yönetmen bulundurmaktadır. Bununla birlikte 18 adet salonu olan bir sinema işletmecisidir. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde 8 yıl süre ile bilirkişilik görevinde bulunmuştur.

Mustafa Uslu, düzenlenen bir güzellik yarışmasının ikinci güzeli seçilen Öznur Dursun ile evlenmiş bu evliliğinden iki çocuğu olmuştur. Çift 2016 yılında boşanmışlardır.

İlginizi çekebilir: Namuslu Film Konusu ve Oyuncuları

Mustafa Uslu, 24 Mayıs 2016 tarihinde dizi oyuncusu olan Sinem Öztürk ile dünya evine girmiş ve Mustafa, Kemal adında ikiz çocukları olmuştur.

2017 yılında Ayla: The Daughter of War filminin yapımcılığını üstlenmiştir. Senaristliğini Yiğit Güralp‘in, yönetmenliği ise Can Ulkay‘ın yapmış olduğu Güney Kore ve Türkiye ortak yapımı olan savaş filmi “Ayla: The Daughter of War” Astsubay Sülayman’ın gençliğini İsmail Hacıoğlu, yaşlılık halini ise Çetin Tekindor canlandırmıştır.

1950 yılındaki Kore Savaşı sırasında yaşanmış olan gerçek bir öyküden uyarlanan filmde diğer rollerinde Nilgün Kasapbaşoğlu, Chaby Han, Sinem Öztürk, Altan Erkekli, Damla Sönmez, Esra Dermancıoğlu, Erkan Petekkaya, Büşra Develi, Murat Yıldırım, Duygu Yetiş, Meral Çetinkaya, Ali Atay ve Taner Birsel gibi oyuncular yer almıştır. Filmin müziklerini Fahir Atakoğlu yapmıştır.

2018 yılında yapımcılığını üstlendiği Müslüm Gürses’in yaşam öyküsünün anlatıldığı Müslüm adındaki sinema filminin yönetmenlik koltuğunda Hakan Kırvavaç ve Can Ulkay oturmuş, senaryosunu ise yazar Hakan Günday kaleme almıştır. Timuçin Esen‘in Müslüm Gürses’i canlandırdığı filmde, Muhterem Nur’u ise Zerrin Tekindor, Müslüm Gürses’in babası rolünü ise Turgut Tunçalp canlandırmıştır.

2019 Ocak ayında gösterime giren, İlyas Bazna’nın öyküsünün anlatıldığı yönetmenlik koltuğunda Serdar Akar’ın oturduğu başrolünü ise usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu‘nun üstlendiği Çiçero adındaki sinema filminin yapımcılığını üstlenmiştir.

Çanakkale Savaşı esnasında Avustralya’da yaşamakta olan ve Avustralya’ya savaş açmış olan iki Türk askerinin macerasını konu alan ve 15 Mart 2019 tarihinde gösterime girecek olan “Türk İşi Dondurma” adlı filmin yapımcılığını Mustafa Uslu üstlenirken, başrollerde Şebnem Bozoklu, Will Thorpe, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay paylaşmıştır.

18 Kasım 2019 tarihinde gösterime girecek olan “Türk Herkül” adında Naim Süleymanoğlu‘nun yaşamını konu alan filmin yönetmeni Hilal Saral yapımcısı ise Mustafa Uslu’dur. Naim Süleymanoğlu rolüne ise Hayat Van Eck hayat verecek.

Videoları

Söz Sende – 14 Mart 2019 (Mustafa Uslu, Ali Atay, Şebnem Bozoklu)

 

Fotoğrafları

Kaynak
biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu