Yerli Erkek Ünlüler

Murat Övüç Kimdir?

instagram takipçi hilesi

murat ovuc 7
Tam adı: Murat Övüç
Doğum tarihi: 1968
Doğum yeri: Van / Türkiye
Eşi: 
Çocuk (ları): Burak Can Övüç
Mesleği: İşletmeci, sosyal medya fenomeni
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Murat Övüç kimdir? Murat Övüç, 1968 yılında Van’da dünyaya gelmiştir. Türk sosyal medya fenomen, işletme sahibidir. Sosyal medyanın en eski tanınan simalarından olsa da son yıllarda paylaştığı videolarda sık sık gündeme gelmiştir. 5 kardeşten en küçüğü olarak dünyaya gelen Övüç, 30 yıldan fazla süredir ailesiyle İstanbul’da yaşamıştır. Lise eğitimini Pertevniyal Lisesi’nde tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

Eskiden beri varlıklı bir ailesi olan Murat Övüç, babası vefat ettikten sonra büyük bir mirasın sahibi olmuştur. Hatta Övüç, bu mirası ölene kadar yesek bile bitiremeyiz şeklinde bildirmiştir. Aile şirketleri olduğu ve Beyoğlu’nda sahip oldukları otel ve restoranları işlettiği hakkında bilinen bilgiler arasındadır.

Aileden kalan restoranların işletmeciliğini yapan Övüç’ün, bir yandan da yaşam koçluğu ve medyumluk yaptığı bilinmektedir. Bazı mekanlarda astroloji ile ilgili yorumlar yapan Övüç’ün müşterileri arasında ünlülerde bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Duygu Özlen Kimdir?

İlgi çeken kişiliğiyle çektiği videolar sayesinde sosyal medyada popüler olarak Instagram’da birçok isimi gölgede bırakmıştır. 2020 itibarıyla Instagram’da 2.3 milyon takipçisi bulunmaktadır. Renkli kişiliğinin yanı sıra yardımseverliğiyle de tanınmaktadır.

Daha önceden bir kez evlenip boşanmış olan Övüç’ün 20 yaşında Burak Can isminde bir oğlu vardır. Tüm çalışması ve birikimini oğlu için yaptığını her fırsatta dile getirmektedir.

2018 yılında vizyona giren Benim Adım Osssman isimli komedi filminde oynamıştır.

Murat Övüç son olarak sosyal mesafe dolayısıyla herkesin evde kaldığı Korona virüs döneminde takipçilerinin Netflix platformunda kendisine dizi önermesiyle gündem olmuştur. Netflix platformuna ‘Nekfliş’ olarak yeni bir söylem getirerek sempati toplayan Övüç, gündem olurken orijinal Netflix sayfası bile ismini Nekfliş olarak değiştirmiştir.

Filmleri

  1. 2018 – Çift’lik Bank: Tosun Firarda
  2. 2018 – Benim Adım Ossman

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu