MaksatSporYerli Erkek Ünlüler

Murat Bür Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Murat Bür
Tam adı: Murat Bür
Doğum tarihi: 1982
Doğum yeri: Bursa / Türkiye
Boyu:…
Burcu:…
Ailesi:…
Sevgilisi: …
Mesleği: Spor Eğitmeni
Aktif Yılları: 2005’den günümüze
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Murat Bür Türk spor eğitmeni ve aynı zamanda skinny jeans isimli spor dalının da mucididir. Erken dönem yaşlarından itibaren sporla ilgilenmiş ve bu alanda büyük başarı elde etmiştir.

Murat Bür Hayatı

1982 yılında Bursa’da dünyaya gelen başarılı sporcunun tam doğum tarihi, boyu, ailesi ve benzeri detaylar hakkında henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.

Spora çok küçük yaşlardan itibaren ilgi duymaya başlayan Murat Bür bu anlamda kariyerine ilk olarak Bursaspor Spor Kulübü’yle birlikte başlamıştır. Yaklaşık 12 yıl boyunca Bursaspor takımında forma giymiş ve futbol okulunda uzun yıllar eğitim almıştır.

Bursaspor’daki futbol kariyerinin ardından Uludağ Üniversitesi’nin Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde eğitim almaya başladı. 2005 yılında lisans eğitimini başarıyla tamamladı ve mezun oldu. Mezuniyetinin ardından spor kariyerinde kendini daha fazla geliştirebilmek için İstanbul’a gitti.

2006 yılında gittiği İstanbul’da MAC Kanyon’a katıldı. MAC Kanyon’a katılmasıyla birlikte spor eğitmenliği kariyerine de ilk adımı atmış oldu. Mars Atlethic Clup bünyesinde yaklaşık 7 yıl spor eğitmenliği yaptı. Günümüzde hala Bellueve Jatomi, Astoria Jatomi, Maçka Jatomi ve City’s Jatomi gibi oldukça verimli grup dersleri vermeyi sürdürüyor.

2010 yılında ise 2010 Idea Fıtness Convention ve Vıpr Master Traıner eğitimlerine katıldı. Ardından 2011 yılında 2011 Idea Idea Fıtness Convention ve Athletes’ Performance Mentorshıp Phase 1 eğitimlerini tamamladı. 2012 yılında ise Rımını Wellness, 2012 Idea Fıtness Conventıon ve Gray Instute Pta Global sertifikalı eğitim programlarını tamamladı.

Bu eğitim programlarının yanı sıra dünya çapında ünlü olan ACSM ve AFFA gibi sertifikalı eğitim programlarına katılarak kinesis, yoga, gravity ve pilates gibi çeşitli alanlarda uzmanlık belgesi aldı.

Başarılı kariyeriyle dikkatleri üzerine çeken Murat Bür uzun yıllar spor eğitmeni olarak çok sayıda kişiye eğitim verdi. Bireysel ve grup eğitimlerinin yanı sıra tamamen kendi oluşturup tasarladığı eğitimleri dvd veya kitap olarak sundu.

İlk olarak 16 Mayıs 2013 tarihinde mucidi olduğu Skinny Jeans eğitiminin DVD versiyonunu D&R’da sporcuların beğenisine sundu. Bunun yanı sıra çok sayıda da eğitim içeriğini hazırladı. Günümüzde hala aktif olarak spor eğitmenliğine devam etmekte ve bunun yanı sıra sağlıklı yemek tarifleri hazırlayarak da sporculara fayda sağlamaktadır.

Murat Bür Eğitim Setleri

  •  Murat Bür ile Skinny Jeans Workout / 2013
  • Bür 60-90 / 2014
  • Murat Bür ile parklarda spor DVD’si / 2014
  •  X25 Extreme – 25 Dakikada 500 Kalori Yakın / 2015
  • Murat Bür’le Mutlu Tarifler / 2016

Videoları

Fotoğrafları

Elifnur Özcan

Yaklaşık 5 senedir aktif olarak içerik yazarı olarak çalışmaktayım. Çok sayıda web sitesi için çeşitli konularda içerikler hazırladım. Ancak özellikle bilgi verici ve okuyucuya birşeyler katacak içerikler hazırlamaktan keyif duyuyorum. MaksatBilgi ailesine henüz yeni katıldım. Ancak işinize yarayacak ve okurken keyif alacağınız içerikler hazırlayacağıma inanıyorum. Şimdiden keyifli okumalar :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu