Yerli Erkek Ünlüler

Muhsin Bayrak Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Muhsin Bayrak
Tam adı: Muhsin Bayrak
Doğum tarihi: ??. ??. 1975
Doğum yeri: Direktaşı Köyü, Mutki, Bitlis, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada

Hakkında

Muhsin Bayrak Kimdir? Muhsin Bayrak, iş insanıdır. Aslen Bitlislidir ve Türkiye’nin nüfus oranı yüksek olan en büyük aşiretlerinden bir tanesi olan olan Mutki aşiretinin reisidir.

Muhsin Bayrak, 1975 senesinde Bitlis’in Mutki ilçesine bağlı Direktaşı köyünde dünyaya gözlerini açtı.

1990’lı senelerde terör nedeniyle ailesi ile beraber İstanbul’a göç etti ve burada eğitimini bitirdi.

12 kişi ile birlikte kasa tipi stationwagon olan bir araba ile İstanbul’a geldi. Geri kalanlar eşyalar ile birlikte kamyon kasasına girdi. İnşaatta çalıştı. Oto Center‘da bir dükkan satın alarak otomobil endüstrisine girdi. Aynı zamanda baskı sektörüne girdi ve kozmetik işi yaptı. Daha sonra en büyük yatırımlarından olan enerji sektörüne de giriş yaptı.

Bayrak, İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve iş hayatına 1999 yılında kurduğu AB Group Holding isimli şirket ile başlamıştır. AB Grup Holding’in farklı sektörlerde 10’a yakın şirketi bulunuyor. 200’den fazla mimari projeye imza attı.

Muhsin Bayrak, yurt dışında pek çok şantiye sahibidir. Türkiye’deki yatırımını hızla ilerletiyor. Yunanistan’da bir elektrik santraline sahip. Atina yat limanını inşa etti. Dünyaca ünlü, ödüllü bir mimar profesörü olan Barbaros Sağdıç tarafından tasarlanan Madnasa Türkbükü ve Madnasa Zirve’nin aksine Türk bayrağı şeklinde inşa edilecek AB Grup Holding Teknoloji Üssü ve Bodrum Türkbükü‘ne 150 milyon dolarlık bir yatırım ile yaptı.

Son günlerde adı İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea Futbol Kulübü ile anılıyor. Chelsea’nın sahibi  Rus iş insanı Roman Abramoviç Ukrayna krizi sebebi ile büyük baskıya maruz kaldı. Kulübü satın almak isteyen Türk iş insanı Bayrak, nakit olarak 1 Milyar Sterlin verebileceğini söyledi. Kulübe olan yaptırımlar açıklanmadan önce ise 2,2 Milyar Sterlin teklif etmişti.

Basında Bayrak’ın ön plana çıkmak için böyle bir şey yaptığı söylendi. Ancak Muhsin Bayrak bu parayı verebileceğini, hatta daha fazla istenmesi durumunda kredi dahi çekebileceğini dile getirdi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu