OtomobilYaşam

Motosiklet Pantolonları Neye Göre Seçilmelidir?

instagram takipçi hilesi

motosiklet 1

Güvenlik adına motosiklet eldiveni, motosiklet kaskı, motosiklet montu seçerken nasıl ince eleyip sık dokuyorsak, motosiklet pantolonu alırken de o derece detaylı düşünmekte sağlık ve fayda var. Yalnızca kaza ihtimaline karşı değil, hava koşullarını da göz önüne alarak daha konforlu ve güvenli bir sürüş için motosiklet giyiminin en önemli parçalarından birisi olan motosiklet pantolonlarını hangi kriterlere göre seçmek gerektiğini merak ediyorsanız, yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Bir Koruma Ekipmanı Olarak Pantolon

motosiklet 4

Güvenlik konusunda hiç hafife alınmaması gereken, özel tasarlanmış olan motosiklet pantolonları yaşanabilecek bir düşme esnasında yaralanma ve sürtünmelere karşı vücudunuzu komple bir şekilde koruma altına alabilmektedir. Belinizden ayaklarınıza dek koruma sağlamakta olan motosiklet pantolonları kaza esnasında söz konusu bölgelerinizin zarar görme ihtimalini en düşük seviyeye indirgemektedir.

Hava Koşullarına Göre Koruma Kalkanı

motosiklet 5

Soğuk, sıcak,, yağmur ya da rüzgar gibi farklı hava durumlarına karşı motosiklet sürüşümüzü önemli oranda etkilemektedir. Motosiklet pantolonları da bu esnada devreye girerek çok soğuk günlerde sizi ısıtırken sıcak yaz günlerinde ise bedeninizi serin tutabilmektedir. Suya dayanıklı formu sayesinde yağmurlu havalarda sizi korurken, rüzgarlık teknolojisini barındıran tasarımları sayesinde rüzgardan etkilenmenizi önlemektedir.

Motosiklet Pantolonlarının Kumaşları Hakkında

motosiklet 7

Motosiklet pantolonları genel itibari ile kevlar, tekstil ve deri kotlar ile karşımıza çıkmaktadırlar. Deri motosiklet pantolonları sürtünmelere karşı oldukça dayanıklıdırlar fakat su geçirmezlik konusunda her biri aynı etkiyi veremeyebilir. Tekstil motosiklet pantolonları sürtünmeye karşı dayanıklı kumaşlardan tasarlanmaktadırlar. Kevlar kot motosiklet pantolonları da gündelik kullanım açısından oldukça uygun, dayanıklı ve şıktır.

Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

motosiklet 10

Motosiklet pantolonları ile ilgili önemli ve detaylı bilgileri edindikten sonra sırada bu ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylar yer almakta. İşte söz konusu detayların kimileri:

  • Pantolonun tasarımında yer alan koruma detaylarına dikkat kesilin. Özellikle diz, kalça ve bel bölgelerinde yeterince korumanın yer alıp almadığına dikkat edin.
  • Motosiklet pantolonunu giyeceğiniz mevsimin hava durumuna göre uygun model ve kumaşlardan seçim yapabilirsiniz.

motosiklet 8

  • Giyeceğiniz motosiklet pantolonunun bol olması birtakım risklere gebe olması anlamı taşımaktadır. Dar olması da motoru sürerkenki konforu etkileyecektir. Dolayısıyla ne büyük ne küçük bedeninizin içinde rahat hareket edebileceği bir beden seçilmelidir.
  • Motosiklet pantolonunun üzeride yansıtıcı reflektör detaylarının olmasına öncelik gösterin. Bu sayede karanlıkta yapacağınız seyahatlerde daha görünür olacaksınız.
  • Tercih etmiş olduğunuz motosiklet pantolonunda bulunan su geçirmezlik özelliğini mutlak suretle kontrol edin.

Motosiklet Pantolonu İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=P6pvUxmPyOc

Kaynak
blog.gittigidiyor.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu