Yaşam

Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

instagram takipçi hilesi

Banyo, bazen küçük dokunuşlarla bazen de büyük değişimlerle bambaşka bir havaya bürünebilir. Renk değişiminden eşyaların değişimine kadar çeşitli noktalara dikkat ederek modern banyo dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

1.Siyah ve Gri Renklerin Kullanımı

modern banyo dekorasyonu 1

Özellikle son yıllarda banyoda koyu renklerin kullanımı yaygındır. Genel olarak siyah ve gri renklerin kullanılması modern bir görünüm elde etmenizi sağlar. Ayrıca bu tarz koyu renkler seçmeniz sayesinde dekorasyonunuzda kolaylıkla bütünlük sağlayabilirsiniz.

2. Çiçeklerden Faydalanın

modern banyo dekorasyonu 6

Çiçekleri evin birçok köşesinde kullanabileceğiniz gibi banyo ve tuvalet dekorasyonunda da kullanabilirsiniz. Cansız olmasına rağmen canlı gibi görünen gerçekçilikte birçok çiçek modeli vardır. Banyonuzun renklerine uyum sağlayabilen sade ve şıklıkta çiçeklerden faydalanabilirsiniz.

3. Tasarım Harikası Musluklara Yer Açın

modern banyo dekorasyonu 4

Artık musluklar da dekorasyonun önemli parçalarından bir tanesidir. Gümüş rengi ve sıradan musluklarınızı çöpe atabilirsiniz. Çünkü modern banyo dekorasyonu oluşturulurken cesur renklerden faydalanmanız gerekiyor. Özellikle altın renginde musluklar banyonuzdaki diğer eşyalar ile uyum sağladığı takdirde mükemmelliğini koruyor. Eğer imkanınız varsa musluğun farklı şekillerde akan versiyonlarına da göz atmanızı öneriririz.

4. Sade Şıklık

modern banyo dekorasyonu 7

Birçok kişi için banyoda koyu renklerden ziyade açık renkler ön plana çıkmalıdır. Eğer sizin de banyonuz beyaz rengin hakim olduğu şekildeyse üzülmeyin. Sizin yapmanız  gereken şeyler; paspasın, sabunlukların ve banyo dolaplarının renklerini değiştirmektir. Örneğin: Paspası, sabunluğu ve çiçeği mor alarak beyaz banyonuza hareket katabilirsiniz.

5. Aynalar

modern banyo dekorasyonu

Modern banyolarda aynaların güzel olması çok önemlidir. Büyük ya da gösterişli aynalardan faydalanabilirsiniz. Tabi burada bir önemli konu daha var o da aynanın ışıklandırmasının iyi olmasıdır. Çünkü banyonuzda yeterli aydınlatma yoksa aynalar da kendini belli edemeyebilir.

6. Mumlar

modern banyo dekorasyonu 8 3

Banyonuzun bir köşesine kokulu mumlar yerleştirebilirsiniz. Yerleştireceğiniz mumların de dekorasyonda kullandığınız renkler ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle ayna kenarlarına mumları koymanız modern bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

7. Demode Fayanslara Elveda!

modern banyo dekorasyonu

Eskiden “banyo” denildiğinde akla direkt olarak fayans gelirdi. Çünkü; suya ve neme karşı fayansların daha dayanıklı olduğu düşünülürdü. Fakat yeni üretilen duvar kağıtları ve boyalar arasında dayanıklı malzemeden yapılanlar vardır. Bu malzemeler herhangi bir sıvı karşısında kabarma yapmadığı gibi dekoratif açıdan da beğeni ile karşılanır.

8. Avize ve Çerçeveler

modern banyo dekorasyonu 3

Modern banyo dekorasyonu ögeleri arasında kuşkusuz avizeler de yer alır. Banyoyu aydınlatırken dekoratif görünmesini isterseniz mutlaka uygun bir aydınlatıcı almanızı öneririz. Bununla birlikte resim çerçevelerinden banyonuza koyarak modaya uygun bir alana sahip olabilirsiniz. Çiçek desenli resim çerçeveleri popülerliği yüksek seçimler arasında yer alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu