Kişisel Bakım

Misvak Kullanmanın 6 Faydası

Misvak'ın faydaları nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Misvak, diş temizliğinde yardımcı olan ve 7000 yıldan fazla bir süredir bu amaç için kullanılan bir daldır. Bir diş fırçası ve diş macunu görevlerini tek bir çubukta birleşmesini sağlayan Misvak’ın antibakteriyel özellikleri vardır. Birçok bireyin, korkutucu derecede diş çürümesi sorunlarından ve yüzyıllar boyunca daha da ilerlemesinden kurtarmıştır.

Çalışmalara göre Misvak, eski Babil ve Mısırlıların zamanından beri kullanılıyor. Bu mütevazi çiğneme çubuğunun Kraliçe Kleopatra’dan daha eski olduğu anlamına gelir. Bu da Misvak’ı her kullanışınızda, aslında bir parça tarihle fırçalanacağınız anlamına geliyor.

misvak 1

Misvak Kullanmanın 6 Faydası

1. Diş Çürüğü İle Mücadele Eder

Bu modern çağın en büyük imkanlarından biri, geniş yiyecek bulunabilirliği olmuştur. Tatlı, ekşi, keskin, acı, taze tuzsuz, birçok çeşitte yiyecek yeme imkanımız var. Ancak, özellikle şeker bakımından zengin işlenmiş gıdalarda gıda bulunabilirliğinin artması, genel popülasyonda artan diş çürümesi vakalarında kendini göstermiştir.

Misvak kullanmak Misvak’ta bulunan sodyum klorür, sodyum bikarbonat ve kalsiyum oksit sayesinde diş minesini güçlendirmeye yardımcı olur ve böylece diş beyazlamasını da destekler.

2. Tartar ve Plaklara Karşı Korur

Şaşırtıcı bir şekilde, plak oluşumu yaygın bir vakadır. Plak, bakteri büyüdükçe ve çoğaldıkça dişlerde ve diş etlerinde oluşan renksiz bakteri filmine denir. Ancak düzenli fırçalama plakayı kolayca çıkarabilse de, birikmesi tartar’ın dişlere ve diş etlerine yapışan ve gelecekte diş eti hastalığına ve diş kaybına neden olan görünür bir sarı renklenmeye yol açar. Tartar ve plak birikimini önlemenin ve böylece diş eti hastalığını ve diş kaybını önlemenin en kolay yolu, düzenli ve doğru şekilde fırçalamaktır.

misvak 2

3. Malodor’u Kaldırır

Tıbbi olarak ağız kokusu olarak bilinen malodor, birçok diş sorununun göstergesidir. Özellikle güçlü gıdalar yemekten, diş eti hastalıklarına ve diş boşluğuna kadar, ağız kokusu, işlerin ağzınızda olması gerektiği gibi olmadığının açık bir uyarısıdır. Tükürük üretiminin eksikliği de kötü kokuya neden olabilir.

Ağız kokusu için kesin bir neden olmadığına bakıldığında, hepsi bir arada bir çözüm bu durumun tedavisinde uzun bir yol kat edebilir. Misvak’ın ağızdaki tükürük üretimini artırma özelliği ile birlikte güçlü antibakteriyel etkinliği, ağız kokusu için etkili bir çözümdür.

4. Zararlı Bakteriler ve Mikroplarla Mücadele Eder

İnsan ağzı, tümü zararlı olmayan 700 farklı bakteri miktarından daha azını barındırmaz. Ağızda bulunan bakterilerin çoğu yiyeceğin parçalanmasına yardımcı olurken, birçok durumda sağlıklı dişlerin ve diş etlerinin korunmasına yardım eder. Bazı bakteriler dişleri ve diş etlerini aktif olarak yok eden kötü bakterilerdir. Diş boşlukları, tartar, diş eti hastalığı ve periodontit diş etlerini ve çene kemiğini etkileyen ağrılı bir durumun tümü ağızda bulunan bakterilerle ilgilidir.

5. Tazeleyici Tat

Misvak kullanmanın en önemli yararlarından biri, ferahlatıcı tat ve kokusudur. Tüm doğal olarak oluşan uçucu aromatik bileşiklerin bir yükü ile paketlenmiş Misvak kullanmak, ticari olarak temin edilebilen herhangi bir gargara ile karşılaştırılabilir bir temizlik ve hoş bir nefes hissi verir.

misvak 3

6. Ekonomik ve Etkilidir

Çoğu zaman Misvak’in ne kadar ekonomik ve etkili olduğu konusunda ilk kullanıcılarını şaşırtıyor. Misvak’ın diş macunu, diş fırçası, ağız gargarasını hepsi bir arada olarak nasıl çalıştığını göz önünde bulundurarak, bunun maliyet avantajları kesinlikle göz ardı edilemez.

Ek olarak, Misvak dalına bir bakış, herkesin diş fırçası üreticilerinin ilham aldığı yerler hakkında bir fikir edinmesi için yeterlidir.

Misvak ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=ezTnYuFdgj8

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu