Kişisel Bakım

Minimal Makyaj Nedir?

instagram takipçi hilesi

Minimal Makyaj Nedir?

Makyaj denilince herkesin çok farklı tarzları sevdiği söylenebilir. Makyaj uygulamamızda tercih edilen renkler, malzemeler ve tabii ki öne çıkarmak istediğimiz noktalar değişiklik gösterebilir. İstediğiniz görünümü tasarlamak size kalmış. Ancak minimal makyaj trendinin son zamanlarda gündemde olduğunu söyleyebiliriz.

minimal makyaj nedir3

Pekala, minimal makyajı biraz açmamız gerekirse, yüzümüzün genel hatlarını vurgulamak için çok az malzeme kullanarak basitçe ortaya koyabiliriz. Evet, makyajı en aza indirmenin anahtarının daha az giymek olduğunu bir kez daha vurgulayabiliriz. Mümkün olduğunca az malzeme kullandığınızı varsayarsak, bu ürünlerin neler olabileceğine daha yakından bakalım.

Minimal Makyaj İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

  • İlk olarak, cilt tonunuza uygun bir fondöten ve renkli nemlendirici seçmek önemlidir.
  • Minimal bir yaklaşımla renkli bir nemlendiricinin daha uygun olacağını söyleyebiliriz ancak ince ve az uygulanan bir uygulama için fondöten de bir seçenek olabilir.
  • Far ve allık tonları seçerken özellikle göz renginizi ve genel olarak makyajınızın tonlarını göz önünde bulundurarak makyaj malzemeleri seçmenizi öneririz.
  • Göz renginiz kahverengi ise erik ve kahverenginin doğal tonlarını tercih etmelisiniz.
  • Göz şeklinizi ve renginizi pastel bir tarzda tanımlamak için ten rengi ve pembenin doğal göz farı tonlarını seçecek ve gözlerinizi minimal düzeyde belirgin tutacaksınız.
  • Kirpik diplerinizi kahverengi veya lila kalemle hafifçe şekillendirerek göz renginizi vurgulayabilirsiniz. Bu tonlardan yola çıkarak minimalist bir görünüm için pembe allık, ruj veya dudak balsamı kullanabilirsiniz.
  • Seçeceğiniz maskara doğal hacim ve kıvrım sağlayan bir maskara olabilir. Göz renginiz mavi ise şeftali ve ten rengi toprak tonlu far renklerini tercih etmeniz doğal olarak göz renginizi vurgulayacaktır.
  • Minimalist bir görünüm için şeftali veya doğal bronz-kahve tonlarında bir allık seçerek yüzünüzün hatlarını vurgulayabilirsiniz. Maskarada abartılı olmayan doğal hacim veren bir maskara kullanmanızı öneririz.
  • Gözleriniz yeşil ise erik, pembe ve lilanın doğal tonlarını kullanarak göz renginizi geri kazandırabilirsiniz.
  • Yanaklarda ve dudaklarda, görünümü tamamlamak için en sevdiğin kuru gül ve pembe allık ve ruj tonlarını kullanabilirsin. Tabii ki maskara hala olmazsa olmazımız olduğu için kirpiklerinizi biraz belirginleştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Kişisel güzelliğinizi vurgulamak önemlidir, bu yüzden minimal bir makyaj görünümünde bu noktayı unutmayın.

minimal makyaj nedir2

Bahar geldiğinden beri uzun süre makyaj yapmaktan kaçınıyoruz. Hafif ve doğal bitişi sayesinde daha enerjik hissediyoruz. Az çoktur konsepti doğrultusunda bugün sizlerle minimalist makyajın detaylarını paylaşacağım. Sade makyaj modellerini seviyorsanız bu makyaj tarzı sizi çok mutlu edecek.

Evden çıkmadan önce 10 dakikanızı ayırarak bu doğal ve kolay makyajı yapabilir, canlı görünümünüz ile etrafınızdaki herkesi etkisi altına alabilirsiniz. Doğal bir cilt görünümü elde etmek için doğru ürünleri kombinlemelisiniz. Özellikle fondöten ve kapatıcının koordinasyonu kusursuz bir cilt görünümü için çok önemlidir.

minimal makyaj nedir1

Cilt makyajının anahtarlarından biri de doğru fondöten kullanmaktır. Doğru fondöteni kullandığınızda makyajınızın daha canlı göründüğünü ve uzun süre kalıcı olduğunu göreceksiniz.

Minimal Makyaj İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=Zl0kr45Lfm4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu