Mina Başaran

Mina Başaran Kimdir?

instagram takipçi hilesi

mina basaran 1
Tam adı: Mina Başaran
Doğum tarihi: ??. ??. 1990
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Ölüm tarihi: 11 Mart 2018
Ölüm yeri: İran
Boyu: 1.7 m
Burcu: 
Ailesi: Hüseyin Başaran (Babası), Beril Başaran (Annesi), Can Başaran (Kardeşi)
Eşi: Murat Gezer (Evleneceklerdir)
Çocuk (ları): 
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 2013 ve 2018 yılları arasında
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Mina Başaran Kimdir? Mina Başaran, Başaran Holding‘in veliahtıdır.

Mina Başaran, 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Beril Başaran babasının adı ise Hüseyin Başaran‘dır. Can Başaran isminde bir erkek kardeşi vardır.

Üniversite eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Bölümü‘nde tamamlamıştır. Londra’da yer alan European Business School‘da yüksek lisans eğitimi almıştır. Pek çok dergide seyahat yazarlığı yapmıştır.

Ailesinin sahibi olduğu Başaran Holding‘in başına geçecek isimdi. 2013 yılında beri ailesinin sahibi olduğu şirketlerde görev yapmaktaydı.

Mina Başaran, iş insanı Murat Gezer ile nişanlanmıştı. 14 Nisan 2018 günü Çırağan Sarayı‘nda evleneceklerdir. Başaran, 7 arkadaşı ile birlikte bekarlığa veda partisi için Birleşik Arap Emirlikleri‘ne gitmişlerdi.

Mina Başaran‘la aynı uçakta yer alan 7 arkadaşı Birleşik Arap Emirlikleri‘nde bekarlığa veda partisi düzenledikten sonra aynı uçak ile tekrardan Türkiye’ye dönmek üzere iken, İran sınırları içerisinde uçakları düşmüştür.

Başaran ile uçakta yer alan arkadaşları maalesef ki bu uçak kazasında hayatlarını kaybetmişlerdir. 11 Mart 2018 günü gerçekleşen kazada kurtulan olmamıştı. Uçak kazasının ardından herkesi hüzne boğan bir detay da ortaya çıktı.

Genç iş insanı, kazadan yalnızca 1 ay sonra 14 Nisan 2018 tarihinde nişanlı olduğu Murat Gezer ile Çırağan Sarayı‘nda dünya evine girecekti. Başaran ailesi bu olay ile büyük bir üzüntü yaşadı. Hüseyin Başaran ve Beril Başaran, şirketlerinin Kadıköy’de yaptığı rezidans projesine kızlarının ismini vermiştir.

Başaran ailesi, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği İstanbul Şubesi aracılığı ile üniversite öğrencisi olan genç kızlara eğitim bursu vererek kızları Mina Başaran‘ın ismini yaşatmaya çalışmışlardır. Aynı zamanda 10-14 yaş aralığında ihtiyaç sahibi öğrencilere de burs desteği verilmiştir. Bu projeye ise “Mina’nın Çocukları” ismi verilmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu