Yerli Erkek Ünlüler

Metin Hara

instagram takipçi hilesi

metin hara 6

Tam adı: Metin Hara
Doğum tarihi: 14 Haziran 1982
Doğum yeri: İstanbul/Türkiye
Burcu: İkizler
Ailesi: Nisim Hara (babası), Mirey Hara (annesi)
Mesleği: Fizyoterapist
Aktif Yılları: 2008 yılından bu yana

imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Metin Hara, kimdir? Metin Hara, dünyaca ünlü model Adriana Lima ile birliktelik yaşamış başarılı bir fizyoterapisttir.

Metin Hara, 14 Haziran 1982 tarihinde İstanbul’da Nisim Hara, Mirey Hara çiftinin oğlu olarak dünyaya gözlerini açmıştır. Musevi bir aileden gelen Hara, ilköğrenimini 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu‘ndan mezun olmuştur. Babasının 2000 yılında geçirmiş olduğu trafik kazasından 1 yıl sonra babasını yeniden ayağa kaldıran fizyoterapistlerden etkilenerek İstanbul Üniversitesi Çapa Kampüsü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü‘nde eğitim yaşamına başlamıştır.

Üsküdar Amerikan Koleji‘nden mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü‘nden başarıyla mezun olmuştur. Metin Hara, Çapa Devlet Hastanesi’nde 1 yıl stajyer fizyoterapist olarak çalışmıştır. Hara, yıllar içinde “tamamlayıcı tıp” adını vermiş olduğu pek çok tekniğin eğitimin almıştır.

Uzun yıllar bu tarz öğretilerin içinde kendisini geliştiren Hara, son on yıldır tamamlayıcı tıp çalışmalarına eğilmeye başlamıştır. Bugüne dek tedavi sürecinde yardımcı olduğu binlerce insanın yaşamını değiştiren söz konusu bakış açısını, tekniklerini 10.000‘den fazla insana aktaran Metin Hara, pek çok basın yayın kuruluşu aracılığı ile yüz binlerce insana dokunmuştur.

2008 yılında “Dinle Neyden” adındaki filmde “Derviş” rolü ile Uluslararası Ankara Film Festivali‘nde ödüle değer görülmüştür. Aynı yıl içinde dünyanın birçok farklı yerinde vermiş olduğu seminerler ile beğeni toplamıştır. 40’tan fazla markanın reklam yüzü olarak kameralar karşısına çıkmıştır.

2008 yılında insanlığın aydınlanmasını hedef alan Trust Human-İnsana Güven projesini başlatmıştır. Bu proje ile birlikte yurt içi ve yurt dışında pek çok insanın tedavisinde görev almıştır. 2010 yılında Çapa Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü‘nde Doktora yapan öğrencilere Tamamlayıcı Tıp konulu ders vermiştir.

2014 yılında bireysel seanslarına ara vererek yalnız “İllüzyonu Aşmak”, “İç Ben’le Tanışma” ve Kurumsal eğitimleriyle insanların yaşamını değiştirmeyi sürdürmektedir. 2018 yılında İyiliğin Hareket Hali ve İyiliğin Bilim Hali adında iki kitap yayınlamıştır. Aynı yıl içinde Trusthuman Academy‘yi kurdu ve Forbes‘a göre en çok kazanç elde eden Türk yazarlar arasında gösterildi.

Felç, kanser, madde bağımlılığı, migren, omurga sorunları, depresyon ve panik atak yaşayan hastalara enerji terapisi uygulamakta olan Metin Hara modern tıbbı reddetmeden enerji tedavisi yapmaktadır.

Metin Hara, 10 Temmuz 2017 tarihinde dünyanın yakından tanımış olduğu ünlü model Adriana Lima ile aşk yaşamaya başlamış ancak çiftin ilişkileri yaklaşık bir yıl sürmüştür.

Kitapları:

  1. 2018 – İyiliğin Bilim Hali
  2. 2018 – İyiliğin Hareket Hali
  3. 2017 – İnvasion of Love – The Path
  4. 2016 – Aşkın İstilası – Dem
  5. 2014 – Aşkın İstilası – Yol

Ödülleri:

2009 – 20.Ankara Film Festivali – Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu (Dinle Neyden)

Filmleri ve Dizileri :

2008 – Dinle Neyden (Derviş Halil Can) (Sinema Filmi)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=T-n3YaAACC0

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu