Yerli Kadın Ünlüler

Meryem Kasap Kimdir?

instagram takipçi hilesi

meryem kasap 1
Tam adı: Meryem Kasap
Doğum tarihi: 1 Mayıs 1992
Doğum yeri: Akçaabat, Trabzon / Türkiye
Boyu: 1.75 m
Burcu: Boğa
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Sporcu
Aktif Yılları: 2008 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Meryem Kasap Kimdir? Meryem Kasap, 1 Mayıs 1992 tarihinde Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya gelmiştir. 3 kardeş arasında en ufağıdır. İlkokul eğitimi aldığı zamanlarda 3 sene tiyatro ile ilgilenmiştir. Lise dönemlerinde sporla tanışmıştır. Okuduğu lisenin hentbol takımında 2 yıl boyunca oynamıştır. Ardından bireysel spor yapmak için atletizm alanına yönelmiştir.

Atletizm sporuna ilk olarak sırık ile yüksek atlama branşında başlamıştır. 2-3 sene bu branşda kalmış ve daha sonra yaşadığı talihsiz bir sakatlık sonrasında branşını değiştirmek zorunda kalmıştır. 400 metre koşu branşına geçmiştir. Bu zaman içerisinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavlarına girmiş ve kazanmıştır. Lise eğitimini de tamamlayarak başarı ile mezun olmuştur.

Meryem Kasap, 400 metre koşu alanında 1 sene içerisinde Türkiye Şampiyonu olmayı başarmıştır. Türkiye Şampiyonluğu‘nu elde ettikten sonra Milli Takım‘a davet edilmiştir. Başarılı sporcu, Milletler Kupası, Balkan Şampiyonası, Akdeniz Şamiyonası ve Avrupa Şampiyonası‘nda madalya kazanarak büyük bir başarının altına imzasını atmıştır. 12 senelik spor kariyerinin 8 senesini Milli Takım‘da geçirmiştir. Şu anda hali hazırda aktif olarak spor yapmaya devam eden Kasap, aynı zamanda personal trainer (kişisel antrenör) ve fitness eğitmenliği de yapmaktadır.

Survıvor 2020 Kadrosunda Yer Aldı

Yetenekli sporcu, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu TV 8 ekranlarında yayınlanan Survıvor 2020 yarışmasına katılmıştır. Meryem Kasap‘a Gönüllüler takımında, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Yasin Obuz, Evrim Keklik, Makbule Karabudak, Fatma Günaydın, Burak Yurdugör, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan ve Nisa Bölükbaşı eşlik etmektedir. Ünlüler takımında ise Aycan Yanaç, Sercan Yıldırım, Barış Murat Yağcı, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Derya Can Göçen, Uğur Pektaş, Parviz Abdullayev, Tuğba Melis Türk, Elif Yıldırım Gönen ve Ersin Korkut yer almaktadır.

Meryem Kasap, Survıvor 2020 yarışmasına iddialı bir giriş yapmıştır. Yarışma başlamadan önce çekilen tanıtım filminde kamera karşısına geçen Kasap, rakiplerine adeta göz dağı verdi. “Survıvor 2020‘de ne yapabileceğimi tahmin bile edemezsiniz.” diyerek rakiplerini dişini gösteren genç sporcu, yarışmada da gayet başarılı bir performans sergilemektedir. Genç ve güzel sporcu henüz evli değildir. Bir erkek arkadaşının olup olmadığı ise bilinmemektedir. Hırsı ile öne çıkan genç sporcu ileri ki zamanlarda da adından sıkça söz ettireceği benziyor.

Survivor 2020’den Ayrılmak Zorunda Kalmıştı

02.03.2020 Pazartesi günü yayınlanan Survivor 2020 ünlüler gönüllere karşı programında oyunda sakatlandı. 29 Mart 2020 Pazar günü yayınlanan bölümünde Meryem Kasap, sakatlığı sebebi ile Survıvor 2020’ye veda etti.

Survivor 2021 ünlüler kadrosunda yer alan Kasap, yarım kalan hikayesini bitmeye geldiğini belirtmektedir.

Çok büyük bir talihsizlik yaşayan Kasap, yine bir diz sakatlığı sebebi ile Survıvor 2021 yarışmasına 2020‘de olduğu gibi tekrardan veda etti.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=kaNhY_HqvBk

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu