Yerli Kadın Ünlüler

Melike İpek Yalova Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Melike ipek yalova yeni fotograflari 14
Tam adı: Melike İpek Yalova
Doğum tarihi: 29 Nisan 1984
Doğum yeri: Ankara /Türkiye
Boyu: 1,56 m
Ailesi: Yüksel Yalova, Ayşen Yalova
Eşi : Altuğ Gültan (2019’da evlendi)
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Melike İpek Yalova kimdir ? Son günlerin en trend kadın oyunlarından biri olan Melike İpek Yalova’nın ,biyografi sayfasında, hakkında en güncel ve en fazla bilgileri sunacağız. Karadayı dizisinin Ayten’i olarak da bilinen  Melike İpek Yalova‘nın diğer bir gündem konusu ise Türkan Şoray‘a benzerliği ile de magazin dünyasında olması.

Melike İpek Yalova, 29 Nisan 1984 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Babası eski bakanlardan Yüksel Yalova ,Annesinin adı ise Ayşen Yalova’dır. Eğitimini, Bilkent Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olarak tamamlayan Yalova, daha sonrasında ise Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi eğitimi almıştır.

Melike İpek Yalova, oyunculuk olarak ilk işi, Türkiye’nin ve birçok ülkede yayınlanan popüler dizi olan “Muhteşem Yüzyıl” oldu. Muhteşem Yüzyıl dizisinde ,Kastilya Prensesi Isabella karakterine hayat verdi. İlk işinin böyle büyük bir yapım olması sebebiyle, kariyeri açısından büyük bir avantaj olacaktı.

2012 yılında başlayan ve 2015 yılında biten yine en çok izlenen dizilerden biri olan Karadayı adlı dizide , Kenan İmirzalıoğlu ,Bergüzar Korel ve Çetin Tekindor gibi büyük isimlerle rol aldı. Karadayı dizisinde ise Ayten rolünü oynadı. Bu dizide ise sevdiği erkeği kaybetmemek için büyük çaba gösteren bir karakteri canlandırdı. Hatta bu rolünden dolayı ve fiziksel görünüşü ile Türkan Şoray‘a olan benzerliğiyle dikkatleri de üstüne çekmişti.

2018 yılında yeni başlayan ve Kanal D’de yayınlanan, televizyon dizisi İnsanlık Suçu’nda ,Cevher Akışık rolünü oynamaktadır. Bu dizide Gizem Karaca ile birlikte oynamaktadır.

Melike İpek Yalova, İlk sinema deneyimini ise 6 Nisan 2018’de vizyona giren, Can Feda adlı filmde ,Doktor Seher rolünü oynamıştır. Bu filmde yer alan diğer oyuncular ise Burak Özçivit ve Kerem Bursin‘dir.

2019 yılında ATV’de yayınlanmaya başlayan Bir zamanlar Çukurova adlı dizide Ala karakterine hayat vermektedir.

Filmleri ve Dizileri

  1. 2011-Muteşem Yüzyıl- İsabella Fortuna (Dizi)
  2. 2012-2015- Karadayı- Ayten (Dizi)
  3. 2018- İnsanlık Suçu -Cevher Akışık (Dizi)
  4. 2018- Can Feda – Doktor Seher (Film)
  5. 2019- Bir zamanlar Çukurova – Ala (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
WikipediaGoogleYoutube

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu