Yerli Kadın Ünlüler

Melike Çelik Kimdir?

instagram takipçi hilesi

melike celik 1
Tam adı: Melike Çelik
Doğum tarihi: 10 Mayıs 1992
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.70 m
Mesleği: Sunucu
Aktif Yılları: 2013 senesinden bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Melike Çelik Kimdir? Melike Çelik, 10 Mayıs 1992 günü İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Boğa burcu olan Çelik, üniversite eğitimini İstanbul Marmara Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde almış ve başarı ile mezun olmuştur. Daha sonra Anadolu Üniversitesi‘nde Ön Lisans eğitimi almıştır.

Sunuculuk yapmaya başlamadan önce Başkent İletişim Bilimleri Akademisi‘nde spikerlik, sunuculuk ve diksiyon eğitimleri almıştır. Üniversite eğitimine devam ettiği zamanlarda Star TV‘de çalışmıştır. Star TV ekranlarında seyirci ile buluşan “Büyük Risk” isimli yarışma programının soru editörlüğünü yapmıştır.

Melike Çelik, üniversite eğitiminden sonra profesyonel olarak ilerlemek için bire bir eğitimler almıştır. 2013 senesinde Beşiktaş TV’de çalışmaya başlamıştır. 2014 senesinde Beşiktaş TV‘de kadroya alınmıştır. Bu kanalda 5 sene boyunca sunuculuk, spikerlik ve editörlük gibi çeşitli görevlerde yer almıştır.

2018 senesinde Beşiktaş TV‘den Haber Global‘a geçmiştir. 2 sene boyunca Haber Global Televizyonu‘nda çalışan Çelik, 2020 senesinin Temmuz ayında Turkuaz Medya çatısı altından yayın yapan A Spor‘a geçmiştir. Güzel sunucu A Spor ekranlarında “Son Sayfa” adlı programı sunmaktadır. Mustafa Göksu‘nun 9 Eylül itibari ile gündüz kuşağında yayınlanacak başka bir programa geçmesi ile boşalan koltuğa oturmuştur.

Uzun süredir spikerlik ve sunuculuk yapan Çelik, güzelliği ve diksiyonu ile dikkatleri üzerine toplamaktadır.

2021 yılında A Spor, Son Sayfa sunuculuğunu yapmaya başladı.

Melike Çelik Çalıştığı Kanallar

  1. A Spor
  2. Haber Global
  3. Beşiktaş TV
  4. Star TV

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.biz

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu