Yerli Erkek Ünlüler

Mehmet Büyükekşi Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Mehmet Büyükekşi
Tam adı: 
Mehmet Büyükekşi
Doğum tarihi: ??. ??. 1961
Doğum yeri: Gaziantep, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: Evli
Çocuk (ları): Üç çocuğu var
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada

Hakkında

Mehmet Büyükekşi Kimdir? Mehmet Büyükekşi, iş insanıdır.

Mehmet Büyükekşi, 1961 senesinde Gaziantep‘te dünyaya gözlerini açtı.

Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde 1984 senesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi’nde ve İngiltere’de bir okulda İngilizce ve İşletme eğitimleri aldı.

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Eximbank Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, DEİK İcra Kurulu Üyeliği, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Üyeliği, İstanbul Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ziylan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini icra etmektedir.

Daha önce de; 5 sene (TİM) Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekilliği, Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) Yönetim Kurulu Üyeliği, 6 sene (TÜRDEV) Türkiye Deri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, 14 sene Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Üyeliği, B20 Yürütme Kurulu Üyeliği, TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Turkish Do&Co Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB-BİS Organize Sanayi ve Teknoloji Bölgeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanlığı, 8 sene (İSO) İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, 2000 ve 2006 seneleri arasında İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) Yönetim Kurulu Üyeliği, 1997 ve 2008 seneleri arasında da Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Kurumu ve Eğitim Vakfı (TASEV) Kurucu Başkanlığı görevlerini icra etti.

Evli, üç çocuk babası olan ve iyi derecede İngilizce bilen Büyükekşi son günlerde futbol ile gündeme gelmektedir. Geçtiğimiz dönemlerde Gaziantep Futbol Kulübü’nün başkanlığını da yapan Mehmet Büyükekşi, yaptığı açıklama ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı‘na aday olduğunu belirtti.

Açıklamasında futbol ailesini paydaşları ile de görüşmeler yaptığını, Türk futbolunun imaj kaybının başta olmak üzere pek çok sorunun çözümü için aday olmaya karar verdiğini açıkladı. Bu açıklamadan sonra TFF başkanlığına da aday olduğunu duyurmuş oldu.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu