Mehmet Ali Önel

instagram takipçi hilesi

mehmet ali onel 1

Tam adı: Mehmet Ali Önel
Doğum tarihi: ??. ??. 1967
Doğum yeri: Yusufeli, Artvin, Türkiye
Boyu: 1.8 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Gazeteci, Sunucu
Aktif Yılları: 1990 senesinden bu yana

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Mehmet Ali Önel Kimdir? Mehmet Ali Önel, 1967 senesinde Artvin’in Yusufeli ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü‘nde almış ve başarı ile mezun olmuştur. Daha sonra ihtisas eğitimini tamamlamış ve okuduğu üniversitede akademisyen olarak çalışmıştır.

1990 senesinde TRT ekranlarında yayınlanan yapımcılığını Uğur Dündar‘ın yaptığı “Hodri Meydan” isimli programda asistan olarak çalışmış ve televizyon sektörüne ilk adımı atmıştır. 1992 senesinde “Arena” isimli programın ana kadrosunda yer almıştır. 1995 senesinde “Arena” programının Kanal D‘ye taşınmasından sonra Yapım koordinatörlüğünü üstlenmiştir.

Mehmet Ali Önel, “Haber Özel” isminde yeni bir haber programını ekranlara getirmiştir. 1997 senesinde ABDNew York Televizyon Festivali” ‘nde o yılın en başarılı gazetecileri yarışmasına katılmıştır. 2000 kişi arasından büyük bir başarı elde ederek ilk 5’li finale girme hakkı kazanmıştır.

2001 senesinde Kanal 7 ekranlarında “Deşifre” isimli bir haber programını hem hazırlamış hem de sunmuştur. 2002 senesinde ekibi ile beraber Star TV ekranlarına geçiş yapmıştır. 2009 senesinde de ATV‘ye transfer olmuştur. 2011 senesinde ATV‘nin haber kanalı olan A Haber televizyon kanalına geçmiştir. 2015 senesinin 3 Ekim‘nde ekranlara veda ettiğini açıklamıştır.

Mehmet Ali Önel, son zamanlarda Beyaz TV ekranlarında yayınlanan, Ferda Yıldırım Yılmazoğlu sunuculuğunu yaptığı ve her hafta Pazartesi ve Perşembe geceleri yayında olan “Her Açıdan” isimli programın bir gününde yorumcu olarak yer almaktadır. Yine Beyaz TV‘de yayınlanan ve Türker Akıncı‘nın sunduğu “Ne Var Ne Yok” isimli programa da çıkmaktadır. Söylediği şeyler insanlar tarafından ilgi görmektedir. Dünyanın karanlık yüzünü araştıran gazeteci Önel, yeni dünya düzeni, iblis, nüfus azaltma, tek devlet, tek din gibi konuları ele almaktadır.

İlgi çeken pek çok konuya değinen Önel, Koronavirüs salgınından sonra dünyanın neler yaşayacağını nelerin değişeceği gibi konuları da araştırmaktadır. Son günlerde ilgi ile takip edilen ve dinlenen Önel evlidir. Bu evliliğinden üç çocuğu dünyaya gelmiştir.

Mehmet Ali Önel Aldığı Ödüller

  1. 1997 – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti  Yılın Gazetecisi Ödülü
  2. 1998 – İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin oyları ile  –  Yılın İletişimcisi
  3. 1999 – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti – Yılın Gazetecisi Ödülü
  4. 2005 – Magazin Gazetecileri Derneği – 13. Altın Objektif Ödülü
  5. 2005 – Milliyet Gazetesinin Abdi İpekçi adına düzenlediği ödül töreni –  Yılın Gazetecilik Ödülü
  6. 2005 – Hürriyet Gazetesi – Altın Kelebek Ödülü

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=CDlpwowm-Kk

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu