Film & Dizi Önerisi

Maskeli Süvari – The Lone Ranger | Film İzle Önerisi

instagram takipçi hilesi
Maskeli-Suvari-The-Lone-Ranger-Film-izle-onerisi-6
The Lone Ranger (Maskeli Süvari )

Orijinal adı :The Lone Ranger (Maskeli Süvari)
MaksatBilgi Puanı :7.9
IMDb Puanı: 6.5
IMDb Sayfası: http://www.imdb.com/title/tt1210819/?ref_=fn_al_tt_1
Vizyon Tarihi: 05 Temmuz 2013
Yapımı : 2013 – ABD
Tür : Aksiyon , Macera , Western
Süre: 149 Dak.
Yönetmen : Gore Verbinski
Oyuncular : Johnny Depp , Armie Hammer , Tom Wilkinson , William Fichtner , Helena Bonham Carter
Senaryo : Ted Elliott , Terry Rossio , Justin Haythe
Yapımcı :Johnny Depp , Jerry Bruckheimer
Bütçe :250 000 000 $
Türkiye Box Office :274.422 kişi izlemiş

Film Hakkında

Asıl adı John Reid olan Lone Ranger lakaplı bir kovboyun, Kızılderili ruhani yardımcısı Tonto ile haksızlıklara karşı verdiği mücadeleyi anlatan ünlü TV dizisinin sinema versiyonuyla beyaz perdeye aktarılıyor. Filmin baş rollerini Johnny Depp, Armie Hammer ve Tom Wilkinson paylaşıyor. Butch Cavendish, Vahşi Batı eyaletlerinde nam salmış azılı bir hayduttur ve çetesiyle işlediği cinayetler, yıllardır sürdürdüğü zulüm nedeniyle idama mahkum olmuştur.

Tren yolu açılış töreninde halka ‘armağan’ olarak asılmasına karar verilmiştir, fakat onu kasabaya taşıyan tren vagonundan kaçmayı başarır. Peşine takılan bölge süvarilerini ise pusuya düşüren Cavendish’in önünde şimdi kimse kalmamıştır. Kendisini adalete adamış, gizemli maskeli bir süvari ve yüzü ‘savaş’ boyasıyla kaplı Kızılderili Tonto dışında.

Butch Cavendish, Vahşi Batı eyaletlerinde nam salmış azılı bir hayduttur ve çetesiyle işlediği cinayetler, yıllardır sürdürdüğü zulüm nedeniyle idama mahkum olmuştur. Tren yolu açılış töreninde halka ‘armağan’ olarak asılmasına karar verilmiştir, fakat onu kasabaya taşıyan tren vagonundan kaçmayı başarır. Peşine takılan bölge süvarilerini ise pusuya düşüren Cavendish’in önünde şimdi kimse kalmamıştır. Kendisini adalete adamış, gizemli maskeli bir süvari ve yüzü ‘savaş’ boyasıyla kaplı Kızılderili Tonto dışında…

İlk kez 1930’lu yıllarda ABD’de bir radyo programında ortaya çıkan Maskeli Süvari karakteri daha sonra televizyon dizisi ve sinema filmleriyle ete kemiğe bürünmüştü. Bu son Maskeli Süvari filmde Kızılderili ruhani savaşçı Tonto’yu Johnny Depp canlandırırken, hukuk adamlığından süvariliğe geçiş yapan John Reid’ı ise Armie Hammer canlandırıyor. Birbirlerine zıt iki karakterin, yolsuzluk ve açgözlülükle savaşmak için bir araya geldiği macerayı ise Karayip Korsanları serisine imza atan Gore Verbinski üstleniyor.

Maksatbilgi Film Hakkında İzlenimleri :

Filmin Afişini ilk Gördüğünüzde , basit bir vaşi batı (Western Film) Sanabilirsiniz. Ama Kesinlikle Öyle Değil.Filmi Arkadaşlarla izlediğimde ilk izlenimlerimizin Johnny Depp‘in Filmin üstünde bir güç olduğunu düşündük. Filmin Her karesinde ; Komedi ,Aksiyon, Dram gibi türlerini hissettiriyor.Dedim ya Her karesinde Aksiyon Sahnelerini çok iyi yönetmiş Gore Verbinski.

Filmi İlk izleyecekler için Düşünmeden ve asla tereddüt etmeden hemen izleyin derim.Bu arada izlediğim birçok Western Tarzları arasında En iyiler arasına koyabilirim.

Fragmanı

Görselleri

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu