Film & Dizi Önerisi

Masallardan Geriye Kalan Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Masallardan Geriye Kalan filmi, 2020 yılında vizyona giren Türk romantik aşk filmidir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Mustafa Uğur Yağcıoğlu yapmıştır. 14 Şubat’ta vizyona giren aşk filmi, 1 Ağustos 2020 tarihinde Netflix platformunda yayınlanmaya başlamasıyla yeniden gündem olmuştur. Yapımcılığını MinT Yapım’ın üstlendiği filmin konusu ve oyuncularını sizler için derledik.

Masallardan Geriye Kalan 685x913 1

Masallardan Geriye Kalan Filminin Konusu

14 Şubat’ta vizyona giren Masallardan Geriye Kalan’ın konusu bir üniversite hocasıyla, yüksek lisans yapan öğrencisinin arasındaki aşkı anlatmaktadır. Üniversitede doçent olan Evren hocayla, yüksek lisans eğitimi gören bir öğrenci olan Hece arasında zamanla ilerleyen bir muhabbet ve ilişki başlamaktadır.

Git gide birbirine yaklaşarak bağlanan bu ikili arasından dev bir aşk filizlenir. Seyir zevkinin çok keyifli olacağını iddia eden film, hikayesinde anlatılan aşkın karşı taraftan çok insanın kendisiyle ilgili olduğunu göstermektedir. Bu mesajı gözler önüne seren hikayenin yanında romantik bir aşk, ilgi çekici karakterler ise izleyiciyi beklemektedir…

masallardan geriye kalan 2 685x428

Masallardan Geriye Kalan Oyuncu Kadrosu

MinT Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği romantik aşk filminin oyuncu kadrosu ise birçok sevilen oyuncu isimlerden oluşturmaktadır. Filmin tam oyuncu kadrosu şu şekildedir:

  • Özgür Çevik
  • Tuba Ünsal
  • İlayda Akdoğan
  • Anıl Altınöz
  • Eda Akalın
  • Gulin Iyigun
  • Cansu Melis Karakus
  • Timur Yilmaz

1981 doğumlu yakışıklı oyuncu Özgür Çevik, filmin başrollerinde yer alan isimlerden birisidir. Filmdeki Doçent hoca olan Evren hocayı canlandıran Çevik’e, son dönemin başarılı genç oyuncularından İlayda Akdoğan, Hece karakteriyle eşlik etmektedir. 1998 doğumlu genç oyuncu son dönemlerde yer aldığı Dolunay, Mustang ve Rise of Empires: Ottoman gibi önemli projelerle oyunculuk alanındaki başarısını hızla kanıtlamaktadır.

Filmin bir diğer önemli karakteri ise Asya karakterini canlandıran oyuncu Tuba Ünsal’dır. Kendini cinsel kimliği üzerinden tanımlamayan, aşkın başka bir bakış açısını izleyiciye aktarmayı planlarken aracı olacak olan bir karakter can vermiştir. Kariyerinin 12’inci filmi olan Tuba Ünsal, yer aldığı bu filmdeki karakterini kendisi içinde alışılmışın dışında bir rol olarak tanımlamaktadır.

masallardan geriye kalan 3 685x428

Bu romantik yapım, filmin yönetmeni ve aynı zamanda senaristi olan Mustafa Uğur Yağcıoğlu’nun uzun süredir üzerinde çalıştığı bir proje olmuştur. Filmin çekimleri Eskişehir, Paris, Brugge ve Köln’de gerçekleştirilmiştir. Filmin ilk olarak basın gösterimi Soho House İstanbul’da yapılmıştır.

Ne yazıkki büyük hayallerle çekilen ve planlanan bu aşk hikayesini aktaran film gişede büyük bir hayalkırıklığı yaşamıştır. Toplamda 6 hafta vizyonda yer alan film toplamda 5.415 kişi gişe yapmıştır. Film, 2 Ağustos 2020 tarihinden itibaren Netflix üzerinden izlenebilmektedir.

Imdb puanı 5.1/10.

Filmin fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu