Film & Dizi Önerisi

Marriage Story Filminin Konusu ve Oyuncu Kadrosu

instagram takipçi hilesi

Marriage Story, 2019 yapımı yönetmenliğini ve senaristliğini Noah Baumbach’ın yaptığı Amerikan dram filmidir. Dünya prömiyerini 76. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yapan film, 6 Aralık 2019’dan itibaren Netflix’te yayınlanmaya başlamıştır.

Marriage Story, 92. Akademi Ödülleri‘nde ve Altın Küre’de En İyi Film, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Erkek-Kadın Oyuncu kategorileri başta olmak üzere 6 dalda aday olmuştur.

marriage story 685x1014

Filmin Konusu

Marriage Story, evli bir çiftin uzun bir boşanma hikayesini konu almaktadır. Bir yönetmen ve oyuncu çiftin evliliklerinde sona gelişlerini, New York’tan Los Angeles’a uzanan hikayeleri anlatılmalıdır. Boşanmak için kolları sıvayan çift için işler düşündükleri gibi kolay olmaz. Çocuklarının velayeti işleri zorlaştırır. Yönetmen Charlie New York’ta kalmayı düşünürken, oyuncu eşi Nicole Los Angeles’ta kalma planları yapar. Boşanma sürecinde ortaya çıkan agresiflikler ve planlar çiftin hayatını nasıl etkileyecektir?

marriage story

Filmin Oyuncu Kadrosu

Marriage Story filminin başrollerinde Adam Driver ve Scarlett Johansson yer almaktadır. Adam Driver, tiyatro yönetmeni olan Charlie rolünü oynamaktadır. Scarlett Johansson ise Los Angeles’ta Charlie’nin oyunlarında yer alan bir oyuncuyu canlandırmaktadır.

marriage story 1 685x456

Filmde Yer Alan Oyuncu Kadrosunun Tamamı

  • Laura Dern
  • Alan Alda
  • Julie Hagerty
  • Azhy Robertson
  • Ray Liotta
  • Wallace Shawn
  • Merritt Wever

Marriage Story Hakkında

Marriage Story, yılın filmleri ve rakiplerinden olan Joker ve The Irishman filmleri gibi 92. Akademi Ödülleri’nin en favori görülen filmlerinden biri olmuştur.

marriage story

29 Ağustos 2019’de ilk prömiyerini  76. Venedik Uluslararası Film Festivalinde yapmasının ardından Eylül’de Toronto Uluslararası Film Festivalinde gösterilmiştir. Daha sonra Netflix platformunda yayınlanmaya başlamıştır.

Tüm samimiyeti ve yalınlığıyla hayatın içerisinden alınan saf bir konuya sahip Marriage Story, izlenme ve yorumlarıyla birçok rakibini sollayarak başarı göstermiştir. Konusu kadar oyunculukların başarılarıda çok fazla konuşulmuş ve beğeni toplamıştır. Filmin IMDB puanı 8.4 olmuştur.

Bir Netflix filmi olan Marriage Story, uzun zaman sonra bir ayrıcalıkla Paris Theater’ı yeniden açtırmış ve orada yayınlanması sağlanmıştır.

Filmde, boşanma sürecindeki çiftin sıkıcı bir sürecinden ziyade boşanmak isteyen her insanın hayatının kötü şekilde ilerlememesi hakkında fikir veriyor. Hikaye iki tarafında düşünce ve kararlarını izleyicinin anlayabileceği ve destekleyebileceği şekilde ilerliyor.

136 dakikalık bir süreye sahip olan film, 18 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilmiştir. Filmin elde ettiği hasılat 2.3 milyon dolar olmuştur.

marriage story f4 685x456

Altın Aslan, Altın Küre ve Oscar Ödülleri gibi pek çok adaylık alan film törenlerden eli boş dönmüştür. Adaylıklarından sadece En iyi yardımcı kadın oyuncu kategorisinde aday olan Laura Dern Oscar Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Filmin Fragmanı 

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu