Yaşam

Marilyn Monroe Hakkında Bilinmeyen Bilgiler

instagram takipçi hilesi

Yıllara meydan okuyan güzelliği ve seksapalitesi ile Marilyn Monroe, hem yaşayışı hem de ölümü ile merak uyandırmaya devam ediyor. Güzelliği her kadını kıskandıran Marilyn Monroe, hakkında çıkan skandal bilgilerle de ilgi çekiyor. Bu yazımızda Marilyn Monroe hakkında bilinmeyen bilgiler ve sırları anlatacağız.

Marilyn Monroe hakkında bilinmeyenler

1.Gerçek İsmi: Norma Jeane Mortenson

Marilyn Monroe hakkında bilinmeyen bilgiler

Marilyn Monroe isminin kulağa şiir gibi geldiğini biliyoruz. Fakat ünlü oyuncunun gerçek ismi Norma Jeane Mortenson. Marily, 1 Haziran 1926 yılında dünyaya geldi. Dünyaya gelmeden 1 hafta önce babası aileyi terk etmiştir. Annesi ile başbaşa kalan Monroe, babasının kim olduğunu hiçbir zaman öğrenememiştir.

2. Marilyn Monroe Hakkında Bilinmeyen Bilgiler: Yetimhanede Geçen Bir Yaşam

Marilyn Monroe hakkında bilinmeyen bilgiler

Daha doğmadan terk edilmenin acısını yaşayan ünlü oyuncunun annesi sinir hastalığına yakalanmıştı. Annesi hastalığa yakalandıktan bir süre sonra hastaneye yatırıldı. Bunun üzerine Monroe’ya bakacak hiç kimse yoktu. Bu sebeple kendisini yetimhaneye verdiler.

Yetimhanede zorluklarla geçen yaşantısı onu, daha 16 yaşındayken evliliğe iteledi. İlk evliliğini 16 yaşında yapan Monroe, bu sayede yetimhaneden de çıkabilmişti.

3. Çıplak Gezmeyi Çok Severdi!

Marilyn Monroe Hakkında Bilinmeyen Bilgiler

Marilyn Monroe’nun en sevdiği şeylerden bir tanesi çıplak gezmekti. Evde, sette, stüdyoda kısacası gezebileceği her yerde çıplak dolaşırdı. Kürk giydiği zamanlarda ise içine hiçbir şey giymezdi. Onun çıplak gezmesi eşi tarafından sıklıkla kıskanılırdı. Zaten eşi Marilyn Monroe’yu çok kıskanırdı. Meşhur rüzgarda uçuşan elbise sahnesi çekildiğinde de kıskançlığını bir kez daha belli etmişti.

Marilyn Monroe’nun film çekimlerine gelen eşi, onu çok kıskanmış ve dövmüştür.

4. Eşine “Dady” Derdi

Marilyn Monroe Hakkında Bilinmeyenler

İlk eşine “dady” yani “babacık” derdi. Eşi ise bu hitaba çok sinirlenirdi. Aslında aralarında bir uyumsuzluk her zaman vardı. Çünkü sık sık eşi ile konuşacak hiçbir şeyleri olmadıklarını  belirtilerdi.

5. Marilyn Monroe’ya Paranoid Şizofreni Sınırında Teşhisi Konmuştur

Marilyn Monroe Hakkında Bilinmeyen Bilgiler

Marilyn Monroe’ya doktorlar paranoid şizofreni sınırında tanısı koymuştur. Marilyn Monroe’nun dediği birçok şeye bu rahatsızlık yüzünden inanmayan insanlar olmuştur. Monroe sık sık kendisinin FBI ajanları tarafından takip edildiğini söylerdi. Fakat hasta olduğu için bunun da bir sanrı olduğu düşünülürdü.

6. IQ Seviyesi Einstein’dan Yüksektir

Marilyn Monroe Hakkında Bilinmeyenler

Marilyn Monroe’nun IQ seviyesi 163‘tür. Einstein’ın ise 160’dır. Gerçekten bu madde birçok yerde yazmayan sıradışı bir bilgidir.

7. Cenazesinde Yeşil Giymiştir

Marilyn Monroe Hakkında Bilinmeyen Bilgiler

Marilyn Monroe öldüğünde hiç kimse intihar mı yoksa cinayet mi olduğunu anlayamamıştır. Fakat birçok hekim ölümünün zehirlenme kaynaklı olduğunu söylemiştir. Öldüğünde otopsi yapılan Monroe, tabutunun açık olmasını istemiştir. Yeşil bir elbise giyen Marilyn Monroe, platin renginde bir peruk takmıştır. Aslında güzel saçlara sahiptir. Ancak otopsi yapılırken saçlarının önemli bir kısmı tıraş edilmiştir.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu