YaşamYemek Tarifleri

Mangal Nasıl Yakılır?

instagram takipçi hilesi

Mangal nasıl yakılır sorusunda ilk adım kaliteli odun kömürü bulmak, ikinci adım ise o kömürleri doğru malzemelerle yakmaya çalışmaktır. Dallar, gazete kağıdı, koniler, çam küspesi (saf) ideal ve sağlıklıdır. Kindle gibi doğal seçimler yapmalıyız.

Kömürlere yavaş yavaş ateş ekleyerek ve tutuşturarak ızgarayı yakabiliriz. Kömür yanmaya başladığında fazla dumanın etrafa yayılmasını önlemek için soba bacası kullanılabilir. Barbekü yapan herkes için en nostaljik olmazsa olmazlardan biridir.

Mangal nasıl yakılır

Mangal, Türklerin yaşam felsefesidir. Her zaman, her yerde, yaz veya kış ızgara yapmaya hazır bir topluluğuz. Kabul edelim, ekmek, sosis, köfte veya et yedikten sonra hepimiz orada mangal keyfi yapmaya hazırız. Pikniklerin gözdesi, soğuk kışın sıcaklığı, mangal şöleni insana sadece lezzetli tatlar vermekle kalmıyor, mutluluk da veriyor.

Piknik alanında veya bahçede mangal yapmak için külah, çakmak, talaş aramaya başlayan mangalcılar, başarılı bir işe doğru ilk adımı atıyor.

mangal nasil yakilir1
Nasıl ızgara yapılacağına dair endişeleriniz geçmişte kalacak. Gerekli ekipman hazır olduğunda, ızgaranız dakikalar içinde yanmaya başlayacaktır. Üzerinde lezzetli et piştikten sonra mangal keyfine başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için dumansız bir ızgaranın nasıl yakılacağına dair birkaç hesaplama yapabilirsiniz.

Pişirme Sırasında Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

  • Izgara yaptığınız etin ızgaraya yapışmasını önlemek için eti yerleştirmeden önce ızgaraya soğan serpmeniz önerilir.
  • Bir süre sonra kömür sararıp turuncuya döndükçe ne pişiriyorsak yavaş yavaş ızgaradaki yerini almaya başlayacaktır. Kömürün bu kömürleşmiş halini görmeden önce kömürün üzerine konan yiyecekler kısmen yanacağı için sağlığımıza zarar vereceğinden ve hatta gıda zehirlenmesine neden olabileceğinden bunu yapmamaya özen gösterilmelidir.
  • Bir sonraki kısım ise elinizde maşa ile eti beklediğiniz kısımdır. Şef için çok hoş bir bekleyiştir diyebiliriz. Bu uzun ve kısaltılmış bir süreçtir ve her şey kişinin eti ne kadar sevdiğine bağlıdır.
  • Kısa sürede pişirmek yerine yavaş yavaş uzun süre beklemek isterseniz, ızgaradan daha fazla lezzet ve daha yumuşak et istiyorsanız, kömürün daha az ısı ürettiği ölçüde bekleyebilirsiniz. .
  • Patlıcan ve sarımsakla servis edilir, folyoya sarılır ve sonra köz pişirmek için kızartmaya atılır, mükemmel ızgaradan sonra damaklarda kalan lezzet.

mangal nasil yakilir2

Mangal Malzemeleri Nelerdir?

  1. Mangal: İstediğiniz büyüklükteki rostoları birçok yerden satın alabilir, taşınabilirlik açısından size uygun olanı seçebilirsiniz. Geniş bir bahçeniz varsa ve sabit olarak kullanılabilecek bir bahçeniz varsa, ayaklı büyük bir ızgara tipi ızgara ideal olacaktır ve piknik alanına kolayca götürülebilecek birçok portatif ızgara çeşidi vardır.
  2. Kömür: Bu kömürleri tutuşturmak için kaliteli kömür bulmak çok önemlidir.
  3. Barbekü Tinder: Piyasada bulabildiğimiz küçük Tinder torbası, doğal yoldan kömür yakmamızı kolaylaştıran yardımcı bir üründür.
  4. Barbekü Fanı: Yaktığım kömürleri yakmak için çok pratik ve yormayan bir üründür. Izgaralar: Izgaralarımız Boyutlarına göre alacağımız ızgaralarımızın kalitesi de önemlidir çünkü yediğimiz et veya sebzelerle doğrudan temas eden malzeme ızgaramızdır.

Mangal Nasıl Yakılır? İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu