Film & Dizi Önerisi

Loki Dizi Konusu ve Oyuncuları

Loki Fragmanı Yayınlandı..!

instagram takipçi hilesi

Loki dizisi, 2021 yılının Mayıs ayında popüler dizi ve film platformu Disney Plus‘ta yayınlanmaya başlanacak bir macera, aksiyon, fantastik, süper kahraman kurgusu ve bilim kurgu dizisidir. Amerika Birleşik Devletleri merkezli Marvel tarafından yapılan bu dizi, Avengers: Endgame filmi ile ilişkilidir. Bu yazımızda sizlere aklınıza takılan Loki dizisinin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır? gibi merak edilen soruların cevaplarını aktaracağız..!

loki

Orijinal İsmi: Loki
IMDb Puanı:  – / 10
Beyazperde Puanı: – / 5
Vizyon tarihi: Mayıs 2021
Yaş sınırı: Yaş sınırı yok
Toplam Sezon: 1
Toplam Bölüm: 6
Yönetmenleri: Kate Herron
Yaratıcı: Michael Waldron
Başrol Oyuncuları: Tom Hiddleston, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson
Türü: Macera, Aksiyon, Fantastik, Süper Kahraman Kurgusu ve Bilim Kurgu
Yapım Ülkesi: Amerika Birleşik Devletleri
Kanal: Disney Plus

Loki Dizi Konusu

Loki dizisi, Amerika Birleşik Devletleri merkezli yapım şirketlerinden bir tanesi olan ve geçtiğimiz sene Avengers: Endgame ile gişe rekoru kıran Marvel‘in yapımcılığını üstlendiği bir dizidir. Avengers: Endgame filmini izleyenler Loki’nin kim olduğunu bilmektedir. Filmdeki Loki karakteri, film kahramanlarının zamanda yolculuk yaptıkları sırada Space Stone‘nun da içinde yer aldığı Tesseract‘ı alarak kaçmıştı.

Bu olay Avengers: Endgame filmi içerisinde üstüne çok değinilmeyen bu olay sonrasında Marvel’ın bir planı olduğu ortaya çıktı ve bu olayı konu alan bir dizi yapıldı. San Diego Comic Con‘un konferansında soruları yanıtlayan ABD’li film yapımcısı Kevin Feige, Disney Plus‘ta yayınlanacak olan bu dizi ile alakalı bazı bilgiler verdi.

Loki dizisi ile ilgili en merak edilen sorulardan bir tanesi, dizinin ne zaman yayınlanmaya başlanacağıydı. Bu konu ile alakalı da açıklama yapan Feige, dizinin 2021 yılının Mayıs ayında dizi severler ile buluşacağını açıkladı.

Disney Plus, 12 Kasım günü yayın hayatına başladı. Kullanıcılar isterlerse aylık 7 dolar ya da yıllık 70 dolar gibi bir ücret ile dizi ve film keyfi yaşayabilecekler. Marvel imzalı olan “Falcon And Winter Soldier”, “Hawkeye” ve “Vision and Scarlet Witch” dizileri de Disney Plus‘ta yayınlanacak.

loki

Oyuncu Kadrosu

 1. Tom Hiddleston (Loki Karakteri)
 2. Gugu Mbatha-Raw
 3. Owen Wilson
 4. Sophie Di Martino
 5. Richard E. Grant
 6. Lucius Baston (Erkek Müşteri Karakteri)
 7. Chris Brewster (Minuteman Karakteri)
 8. Cailey Fleming (Young Sylvie Karakteri)
 9. Isabelle Fretheim (Minuteman Karakteri)
 10. Aaron Beelner (Robot Scanner Karakteri)
 11. Reese Giles (T.V.A Ofis Çalışanı Karakteri)
 12. Alexandra McGuire (Yolcu Karakteri)

loki

Loki Fragmanı 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu