Yerli Erkek Ünlüler

Lider Şahin Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Lider Şahin
Tam adı: Lider Şahin
Doğum tarihi: 3 Aralık 1985
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,9 m
Burcu: Yay
Ailesi: Didem Şahin (Annesi), Selami Şahin (Babası), Meryem İrem Şahin, Emirhan Şahin
Sevgilisi: Ecem Çırpan
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Lider Şahin Kimdir? Lider Şahin, şarkıcıdır.

Lider Şahin, 3 Aralık 1985 günü İstanbul’da Selami Şahin ve Didem Şahin‘in çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı. Meryem İrem Şahin ve Emirhan Şahin adlarında iki kardeşi var. Küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenen Şahin, ailesinin teşvikiyle küçük yaşlardan itibaren piyano ve gitar çalmaya başladı.

Ortaokulda Beşiktaş ve TED kulüplerinin alt yapısında basketbol oynadı. Beşiktaş Lisesi‘nden mezun olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünü bitirdi.

Üniversite yıllarında İstanbul’da çeşitli mekanlarda konserler vererek müzikal faaliyetlerini artırdı. Üniversiteden mezun olduktan sonra Semih Erdoğan’ın yönetiminde şarkıcı olarak çalışmaya başladı. 8 sene Selami Şahin‘in back vokalistliğini yaptı ve pek çok konserde sahneye çıktı.

2018 yılında Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitimi aldı. Aynı yıl Toprak Sağlam, Hakan Altıner, Suna Keskin ve İsmail Düvenci gibi pek çok ustayla sahneye çıkarak Seninle Başım Dertte Müzikalinde rol aldı. Lider Şahin’in oyunculuğu ve şarkıcılığı büyük beğeni aldı.

Yıllardır kendi sözlerini yazan ve besteleyen Şahin, yıllar içinde biriktirdiği notaları ve duyguları 2019 yılında müzikseverleriyle buluşturdu. İlk single’ı olan “Mesela” şarkısı 6 Eylül 2019 günü Lider Entertainment tarafından yayınlandı. Şarkının söz ve müzik kendisine aittir. Şarkının aranjesi Okan Akı’ya, mastering’i ise Çağlar Türkmen imzası taşıyor.

Verdiği bir röportajında Lider ismini Zeki Müren‘in koyduğunu söyledi. Bir süredir Ecem Çırpan ile bir birliktelik yaşıyor. Onu çok sevdiğini söyleyen Şahin, çok aşık olduğunun altını çizdi. Lider Şahin bir dönem Didem Soydan ile de bir birliktelik yaşamıştı.

Burcu Güneş ve Selami Şahin, geçtiğimiz günlerde bir mekanda sahne aldı. Aynı gecede Selami Şahin oğlu Lider ile de birlikte düet yaptı. Lider Şahin, daha önce verdiğin bir röportajında babası ile sahne alma fikrinin bir çocukluk hayali olduğunu dile getirdi. 11 Mart 2022 günü babası ile düet yaptığı “Rezil Rüsva” şarkısını dinleyicileri ile paylaşmıştı.

Lider Şahin’in Şarkıları

  1. 2022 – Rezil Rüsva (feat. Selami Şahin)
  2. 2021 – Bir Tek Sen
  3. 2021 – Oldu Mu?
  4. 2019 – Mesela

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu