Yerli Kadın Ünlüler

Leyla Bilginel Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Leyla Bilginel
Tam adı:  Leyla Kömürcü (Leyla Bilginel)
Doğum tarihi: 21 Aralık 1977
Doğum yeri: Ankara /Türkiye
Boyu: 
Ailesi: Ayla Kale (Annesi) Kayra Bilginel (Çocuğu)
Mesleği: Dizi Oyuncusu, Model
Aktif Yılları: 1998’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi youtube-chanel

Hakkında

Leyla Bilginel kimdir? 1998 yılında yayınlanan ve o döneme damgasını vurmuş olan “Aynalı Tahir” dizisiyle ekranlara ilk kez çıkan Leyla Bilginel -Kömürcü’nün geniş ve detaylı biyografi sayfasındasınız.

Leyla Bilginel, 21 Aralık 1977 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Kars’lı olan Leyla Bilginel, Ankara Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Leyla Bilginel’in bir kız kardeşi ve bir erkek kardeşi vardır.

Daha küçükken annesi ve babası ayrılma kararı vermiştir. Ailesinde önemli olan diğer olay ise erkek kardeşi 24 yaşındayken, uyurken hayatını kaybetmiştir.

Kömürcü olan soyadını, Bilginel olarak değiştirme kararı almış ve artık Leyla Bilginel olarak bilinmektedir.  2007 yılında ABD’nin New York şehrinde bulunan bir sperm bankasından, aldığı sperm ile hamile kalmıştır. Bu yaptığıyla da sperm bankasından sperm alarak hamile kalan ilk Türk olmuştur. Oğlunun adı ise kaybettiği kardeşinin adını vermiştir. Serkan Kayra’dır.

Haber sunucusu (spiker) olarak medya kariyerine başlamıştır. Spikerliği iki yıl yapmış ve bırakmıştır.  Ardından, Ankara’da Hacettepe Üniversitesinde okurken, iki yıl devlet tiyatrolarından oyunculuk eğitimi almıştır. Bu eğitimi ve önceden yaptığı spikerlik kariyeriyle birlikte, reklam filmlerinde oynamış ve  katalog çekimleri derken oyunculuğa başlamıştır.

Bilginel, 2013 yılında oyunlanan, “Sevme Yanarsın” adlı tiyatro oyununda görev almıştır. Ardından Charles Dyer’in “Taşralı” oyunundan esinlenerek uyarlanan, “Sevme Yalginel” adlı tiyatro oyununda rol almıştır.

Bilginel, 2012 yılında TV8 kanalında yayınlanan ve çekimleri de Kenya’da yapılan “Tropytürk” yarışmasına katılarak boy göstermiştir.

Bilginel, 2014 yılında  oğlu Kayra’yı da yanına alarak Tayland’ın dünyaca ünlü adası Phuket’te yerleşerek yeni bir hayat kurmuştur.

Leyla Bilginel, 8 haziran tarihinde Tayland’da sivrisinek ısırığı ile hastaneye kaldırılmıştı. Tedavi gören Bilginel, Türkiye’ye getirildi. İlk teşhise göre ,Dang Humması (Dengue Fever) olarak belirtildi. Samatya Eğitim Araştırma Hastanesine nakledildi. Leyla Bilginel’in sağlık durumuyla ilgili son bilgilerini buradan aktarıyor olacağız.

Leyla Bilginel Filmleri ve Dizileri

 1. 2013 – (Q)üfür (Gülizar) (Sinema Filmi)
 2. 2010 – Kılıç Günü (Suzan Kızıltan)(Dizi)
 3. 2009 – Maskeli balo (Dizi)
 4. 2008 – Pars: Narkoterör (Dizi)
 5. 2007 – Emret komutanım: Şah mat
 6. 2007 – Gurbet yolcuları (Dizi)
 7. 2006 – Kördüğüm (Dizi)
 8. 2005 – Savcının Karısı (Dizi)
 9. 2002 – Yesil Işık
 10. 2002 – Seni Yaşatacağım (Dizi)
 11. 2001 – Nisan Yağmuru (Dizi)
 12. 1998 – Aynalı tahir (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
BiyografiYoutubeGoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu