Kişisel Bakım

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var mı?

instagram takipçi hilesi

İstenmeyen tüylerin giderilmesinde birçok farklı uygulamaya yer açılmaktadır. Kıl köklerine yapılacak olan müdahale ile ilgili olarak X ışınlarından yararlanılmaktadır. Kıl köklerinin zayıflaması sağlanarak sonrasında ise tamamen kuruması elde edilir.

Kıl köklerinin tamamen yol edilmesi işlemlerinde 6 illa 8 arasında seanstan yararlanılmaktadır. Kıl kökleri ilk seansta yok edilir. Fakat doğası gereği kendini tekrarlar. Bu tekrarlamanın son bulması ise altı ya da sekizinci seans arasında değişmektedir. Kıl köklerine yapılacak olan müdahaleler sonrasında tamamen kökün kurutulması sağlanır.

Kıl köklerine yapılacak olan lazer epilasyon işlemi herhangi bir yan etkiye sahip olmamak ile beraber uygulama yapacak olan kişi son derece önemlidir. Uygulama yapacak olan kişi deri ve kıl köklerini inceleyerek uygulanacak olan seansı ve uygulanacak olan seans değerlerini de belirlemektedir. Bu sebep ile konusunda uzman ve deneyimli kişilerden yararlanılması oldukça önem taşır. Ankara lazer epilasyon işlemleri ile ilgili olarak Rhea güzellik salonundan faydalanabilirsiniz.

Lazer Epilasyonda Başarı Oranı Nedir?

Lazer epilasyon uygulaması kıl köklerine yapılan müdahale olup köklerin tamamen kuruması sağlanarak tamamlanır. Böylelikle kıl köklerinin tamamen yok edilmesi ile beraber sorunun çözümüne de ulaşılır.

Lazer epilasyon uygulamasında sarı ve cansız olan kıl köklerinde başarı oranı daha düşük olmak ile beraber kalın ve koyu olan kıl köklerinde başarı oranı oldukça yüksektir. Başarılı sonuca ulaşılarak istenen uygulamada yüksek oranda sorun çözülmesinde ten rengi de önemlidir. Ten renginin açık ve tüylerin koyu olması yüksek başarı oranını da doğuran temel etkendir.

Kılın kalınlığı da lazer epilasyon uygulamasını etkileyen faktördür. Kalın kıllar atışan melanini daha kolay emer ve tedaviye daha kolay yanıt verir. Bunun yanı sıra açık renge sahip olan tedaviye cevap vermesine karşın ilk olarak tepkime vermesi de görülmemektedir. En kolay etki alan siyah ve beyaz olan kıllardır.

Lazer epilasyonun başarısını etkileyen bu faktörler sebebi ile uygulama belli seans aralıkları ile yapılmaktadır. Bunun yanı sıra kıl köklerinin her dönem kendini tekrarlamasının da durdurulması böylelikle mümkün olmaktadır.

Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

rhea

İstenmeyen tüylerin giderilmesi işlemlerinde bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Uygulama yapılacak olan yer, uygulama yapacak olan kişinin uzmanlığı ve deneyimi oldukça önem taşır. Bunun ile beraber uygulama yapılan merkez hakkında yapılan yorumları da incelemeniz tavsiye edilir.

Ankara lazer epilasyon işlemlerine yer açarak istenmeyen tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz. Gerçekleştirilecek olan işlemler için konusunda uzman ve deneyim sahibi olan kişiden yararlanılmasının yanı sıra ortamında hijyeni ve kullanılan cihazda önem taşımaktadır.

MR

MaksatReklam MaksatBilgi'nin reklam servisidir. Doğal içerik reklamlarıyla , metin ve görüntülü ilgi çekici afiş reklamcılığını sizlere sunuyor. Bu sayede öne çıkıyorsunuz! Fark ediliyorsunuz !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu