La Mante Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Gerilim konulu dizilerden hoşlanan kişiler La Mante ile keyifli dakikalar yaşayacaktır. La Mante dizisi 6 bölümden oluşan mini bir yapımdır. Her bölümde konunun ilgi çekici şekilde aktarılması La Mante’nin unutulmaz diziler arasında yer almasını sağlar. Bu yazımızda La Mante konusu ve oyuncuları hakkında bilgi vereceğiz. Diziyi izleyebilmeniz için Netflix aboneliğinizin olması gerekir.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

La Mante Konusu ve Oyuncuları
Türkçe İsmi: La Mante
IMDb Puanı: 7.4
Yapım yılı: 2017
İlk vizyon tarihi: 30 Aralık 2017
Yaş Sınırı: 18+
Sezon sayısı: 1
Bölüm sayısı: 6
Yönetmeni: Alexandre Laurent
Senarist: Carole Bouquet, Fred Testot, Jacques Weber, Christophe Favre
Yapımcı: Alice Chegaray-Breugnot, Gregoire Demaison, Nicolas Jean ve Laurent Vivier
Yapım Şirketi: 
Başrol Oyuncuları: Manon Azem, Carole Bouquet, Fred Testot, Frédérique Bel
Türü: Gerilim
Yapım Ülkesi: Fransa
Kanal: Netflix

La Mante Konusu

La Mante konusu

La Mante, Fransız polisiye dizileri arasında yer alır. Her bölüm 50 – 60 dakikalık sürelerden oluşur. Dizi ilk olarak 2017 yılında TF1 kanalında yayınlandı. Şimdilerde ise Netflix’de devam ediyor.

Dizinin konusu is hayli ilgi çekici. Bir seri katillin yakalanmasının ardından çok uzun zaman geçmiştir. Ancak geçen zamanın ardından kopya cinayetler ortaya çıkmaya başlamıştır. Seri katil, polise bir teklif sunar. Olayların çözülebilmesi için bu teklifin kabul edilmesi gerekir.

Dizide seri katilin lakabı “Peygamber devesi” dir. Bu katil 90’lı  yıllarda meydana gelen cinayetlerin sebebi olarak görülür. Seri katil, cinayetleri kabul etmek için 2 koşul ortaya koyar. Bunlardan ilki kimliğinin gizli tutulmasıdır. İkincisi ise oğlunun soyadının değiştirilmesidir. Oğlunun soyadının değiştirilmesindeki tek amaç, annesinin suçları nedeniyle hayatının mahvolmasını istememesidir.

Anlaşma sonucu oğlunun soyadı değişir. Hatta oğlu dedesinin yanında yaşamaya bile başlar. Dizinin ilgi çekici olmasının nedenleri arasında işlenen konu kadar, çarpıcı sonu da yer alır. Dizi bittiğinde bazı soru işaretleri cevap bulamaz.

Dizinin başrol oyuncusu olan Carole Bouquet 18 Ağustos 1957 tarihinde dünyaya geldi. Dizi ve filmlerin başarılı oyuncusu Bouquet, her sahnenin hakkını en güçlü şekilde seyirciye yansıtır. Diziyi izleyen kişiler, kendini heyecanın doruklarında hisseder. 64 yaşındaki ünlü oyuncu son olarak 2021 yılında “Fantasies” filminde rol almıştır.

La Mante Oyuncuları

La Mante oyuncuları

 1. Manon Azem
 2. Carole Bouquet
 3. Fred Testot
 4. Frédérique Bel
 5. Pascal Demolon
 6. Jacques Weber
 7. Élodie Navarre
 8. Robinson Stévenin
 9. Serge Riaboukine
 10. Steve Tran
 11. Julien Tortora
 12. Colette Kraffe
 13. Adama Niane
 14. Cassiopée Mayance
 15. Maleaume Paquin
 16. Pierre Deny
 17. Bruno Le Millin
 18. Marc Fayet

La Mante Videoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu