Girişimcilik ve İşletmeİnternet ve Web

Kurdukları Web Siteleri Sayesinde Milyoner Olan İnsanlar

instagram takipçi hilesi

internetten para kazanmak

Zengin olmak herkesin hayalidir. Çalışarak bunun olmayacağını düşünen çoğu kişi kısa yoldan zengin olmak, milyonlar kazanmak için çareyi şans oyunlarında, define avcılığında ya da yasa dışı yollarda arar. Peki milyoner olmak o kadar zor mu? Birazdan anlatacağım kişiler için hiç de zor değil. Hepsi zamanında sıradan insanlardı. Şimdiyse birer milyoner.

 

internetten nasıl para kazanılır

Milyoner olmak için yapılacak işler arasında en popüler olanı web sitesi açarak internet üzerinden para kazanmaktır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet birçok insan için gelir kaynağı olmuştur.

Biz de sizlere yaratıcı fikirleriyle internet üzerinden para kazanarak milyoner olmuş 10 sıradan insandan bahsedeceğiz. Hepsi şimdilerde parlak fikirleriyle kurdukları siteler sayesinde elde ettikleri servetlerle hayatlarını yaşıyor.

Genç Milyoner Alex Tew

WEB SİTESİ : MİLLİON DOLLAR HOMEPAGE
WEB SİTESİ SAYESİNDE KAZANDIĞI PARA : 1 MİLYON DOLAR

Alex Tew 1

Million Dollar Homepage adlı web sitesinin kurucusu olan Alex Tew, bu siteyi eğitim masraflarını karşılayabilmek amacıyla kurmuş. Oldukça basit bir sistemle çalışan sitenin ana sayfası toplam 1 milyon pikselden olacak şekilde tasarlanmış. Ve bağlantılar 10×10 piksellik bloklar halinde reklam amaçlı hizmet veriyor. 1 pikselin 1 dolar olduğunu düşünürsek Alex Tew’in ne kadar basit bir yoldan milyoner olduğunu anlamak hiç de zor değil.

Mart Metro

WEB SİTESİ : BOOMERANG BOXES
WEB SİTESİ SAYESİNDE KAZANDIĞI PARA : 1 MİLYON DOLAR

mart metro

İkinci milyonerimiz Mart Metro. Kurduğu web sitesi sayesinde kazandığı para ise tam 1 milyon dolar. Boomerang Boxes ismiyle kutu kiralama hizmeti sağlayan web sitesi taşınan insanların en çok yakındığı şey olan kolileri müşterilerinin ayağına kadar götürüyor ve kullanım sonrası ise geri alıyor. Bu fikir insanların çok işine yaramış olacak ki Boomerang Boxes’ın satışları 1 milyon dolara ulaşmış.

Don Brawley

WEB SİTESİ : ETERNAL REEFS
WEB SİTESİ SAYESİNDE KAZANDIĞI PARA : 1 MİLYON DOLAR

don brawley

Don Brawley’in kurduğu web sitesi ise tamamen farklı bir fikir üzerine kurulmuş. Eternal Reefs adıyla kurulan site, kaybettiğiniz insanlar asına resif toplarından anıt yaptırabilme imkanı sunuyor. En popüler konulardan biri olan ölümü seçerek oldukça popüler olan Don Brawley, bu fikri sayesinde kurduğu siteyle tam 1 milyon dolar kazanıyor.

Eriz Nakaga & Kari Unebasami

WEB SİTESİ : CHEEZBURGER
WEB SİTESİ SAYESİNDE KAZANDIĞI PARA : 2 MİLYON DOLAR

cheezeburger

Kurdukları Cheezburger adlı web sitesinde kedi fotoğrafları paylaşılıyor. Kısa zamanda popüler olan bu siteyi bir grup yatırımcı 2 milyon dolar karşılığında satın almış. Kedilerden yola çıkılarak kurulan bu sitenin şu anki değeri ise yaklaşık 80 milyon dolar.

Bryon Reese

WEB SİTESİ : SANTA MAİL
WEB SİTESİ SAYESİNDE KAZANDIĞI PARA : 3 MİLYON DOLAR

bryon reese

Santa Mail adıyla Bryon Reese tarafından kurulan web sitesi ise yine oldukça ilginç bir amaca hizmet ediyor. Bu site ebeveynlere çocuklarına Noel Baba’dan mektup gönderme imkanı sağlıyor. Siteye girenler sadece 10 dolar karşılığında çocuklarına Noel Baba tarafından gönderilmiş bir mektup gösterebiliyorlar. Bu sitenin sahibine getiri ise 3 milyon doların üzerinde.

Jerry Turner

WEB SİTESİ : ADVANCED BİO TREATMENT
WEB SİTESİ SAYESİNDE KAZANDIĞI PARA : 3 MİLYON DOLAR

jeery turner

Advanced Bio Treatment adıyla kurduğu websitesiyle yaklaşık 3 milyon dolar kazanan Jerry Turner ise yine oldukça farklı bir işe imza atıyor. Kurduğu web sitesiyle herhangi bir kaza ya da vb. olayın ardından bölgeye giderek kaza sonrası geriye kalan görüntüyü ortadan kaldırıyor. Uzman bir ekiple çalışan web sitesi kaza, cinayet vb. her türlü olayın ardından olay yeri temizleme hizmeti veriyor.

Jacob & Susan Aniello

WEB SİTESİ : DOODY CALLS
WEB SİTESİ SAYESİNDE KAZANDIĞI PARA : 5 MİLYON DOLAR

Jacob and Susan Doodys calls

Bu kişilerin kurdukları web sitesinin adı ise Doody Calls. Evcil bir hayvana sahip olmak eğlenceli bir şey olsa da bu hayvanlar sebebiyle bahçeniz, eviniz kedi köpek kusmuğu ya da tüyleriyle pislenebilir. İşte bu noktada Doody Calls devreye giriyor. Sizin yerinize bahçe ve evinizin temizliğiyle uğraşıyor. Bu sitenin sahiplerine kazandırdığı para ise 5 milyon dolar.

Bill Thomas

WEB SİTESİ : BİO SCİENTİFİC İNC.
WEB SİTESİ SAYESİNDE KAZANDIĞI PARA : 6 MİLYON DOLAR

bill thomas bioscientific ınc

Tavuk çiftliği  olan Bill Thomas, tavuk pisliklerini çöpe atmayarak değerlendirmeye karar vermiş ve  Bio Scientific Inc adlı web sitesini kurmuş. Gübre satışı yapan bu sitenin yaklaşık geliri ise 6 milyon dolar.

Noel Biderman

WEB SİTESİ : ASHLEY MADİSON
WEB SİTESİ SAYESİNDE KAZANDIĞI PARA : 50 MİLYON DOLAR

Noel Biderman

 

Noel Biderman  tarafından “Hayat kısa, bir macera yaşayın !” sloganından yola çıkarak kurulan Ashley Madison adlı internet sitesi oldukça tuhaf bir hizmet veriyor. Evli ya da ilişkisi olan kişilere tek gecelik ilişkiler yaşayabilecekleri profilleri sunuyor. Baktığınızda hiç etik olmayan bu web sitesi insanlar tarafından beğenilmiş görünüyor ki kazandığı para 50 milyon dolar.

Mark Zuckerberg

WEB SİTESİ : FACEBOOK
WEB SİTESİ SAYESİNDE KAZANDIĞI PARA : 200 MİLYAR DOLAR

mark zuckerberg

Kurdukları enteresan web siteleriyle milyon dolarlar kazanan kişilerin en önemlisini ise sona sakladık. Bu kişi kuşkusuz Facebook ‘un kurucusu Marck Zuckerberg. Günümüzde dünyanın en popüler siteleri arasında yer alıyor. Yaklaşık olarak 200 milyon dolar kazancı olan Facebook, adeta internetten para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu kanıtlıyor.

Bahsettiğimiz kişilere bakacak olursak internet kullanarak milyoner olmak hiç de zor değil. Yapmanız gereken tek şey yaratıcılığınızı kullanmak.

Kaynak
ilginçbirbilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu