Film & Dizi Önerisi

Kuma Filmi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Kuma Filmi Konusu ve Oyuncuları.. Yönetmenliğini Umut Dağ’ın, senaristliğini ise Umut Dağ ve Petra Ladinigg üstlendiği film 26 Nisan 2013 tarihinde vizyona girmiştir. Filmin IMDb puanı 10 üzerinden 4,8- 5 üzerinden ise 3,5 olmuştur.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Kuma Filmi
Türkçe İsmi: Kuma
IMDb Puanı: 3/5, 4,8/10
Yapım yılı: 2013
İlk vizyon tarihi: 26 Nisan 2013
Yaş Sınırı: +16
Sezon sayısı:
Bölüm sayısı:
Yönetmeni: Umut Dağ
Senarist: Petra Ladinigg, Umut Dağ
Yapımcı: Michael Katz, Veit Heiduschka
Yapım Şirketi: 
Başrol Oyuncuları: Begüm Akkaya, Nihal Kordas ve Murathan Muslu
Türü: Drama
Yapım Ülkesi:
Kanal: (Dizi ise)

Kuma Filmi Konusu

Bir aile, iki kadın ve birçok sır bulunuyor. Yıllardır değişmeyen, gelenek ve görenekler arasında kalmış bir ailenin dramatik öyküsü olan Kengo Kuma’da, ciddi şekilde hasta bir kadın, kendi iç dünyasında “zorladığı” özenle seçilmiş genç bir kadını kumsala getirir. ölüme sarılırken, ailede yaşananlar sade bir dille ekrana aktarıldı.

Filmin yönetmenliğini genç yönetmen Umut Dağ, Kuma filmini Begüm Akkaya ve adamın ölmek üzere olan karısı Nihal Kordas yapıyor. Senaryosu Umut Dağ ve Petra Ladinigg tarafından yazılmıştır. Avusturya asıllı Kürt sinemacı Umut Dağ’ın çeşitli kısa, belgesel ve video çalışmalarının ardından ilk uzun metraj çalışması olan Kuma, bu hafta biraz gecikmeli olarak ülkemizde vizyona girdi.

Filmin başrol oyuncuları Begüm Akkaya, Nihal Kordas ve Murathan Muslu‘dur. Bunun dışında Vedat Erincin, Aliye Esra Salebci ve Alev Irmak gibi önemli isimlerde yer almaktadır.

kuma filmi konusu ve oyunculari3

2012’de Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünün açılış filmi olmasına ve yurtdışında büyük eleştiriler almasına rağmen, sadece 10 kopya ile vizyona giren film, hemen hemen tüm küçük yapım festivalleriyle aynı kaderi paylaştı. Umut Dağ’ın aynı zamanda senaristliğini de yaptığı ilk yönetmenlik çalışması bazı hatalara rağmen üst sıralarda yer aldığını belirtmek gerekir.

Yönetmenin filmin merkezine yerleştirdiği tema doğu-batı ekseninde geçiyor gibi görünse de bu topraklarda hepimizin aşina olduğu bir algıya işaret ediyor. 5 çocuk annesi kanserli anne, bir aksilik olursa Anadolu’nun küçük bir köyünden ışığı görmemiş küçük bir kızı alıp Viyana’daki evine götürüp bakacak birini arıyor. Drama konusunda takdir edilecek, durağan ilerleyen filmler arasında yer alıyor.

kuma filmi konusu ve oyunculari1

Kuma Filmi Oyuncuları

 • Begüm Akkaya (Ayşe)
 • Nihal Koldaş (Fatma)
 • Murathan Muslu (Hasan)
 • Vedat Erincin (Mustafa)
 • Aliye Esra Salebci (Gülsen)

kuma filmi konusu ve oyunculari4

 • Alev Irmak (Kezban)
 • Ethem Saygıeder (İbrahim)
 • Abdülkadir Tuncer (Mehmet)
 • Dilara Karabayır
 • Mustafa (Vedat Erincin)

Kuma Filmi İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=4mpO63vLi08

Bir yorum

 1. Utaan turk adetleri daha ufak bi. cocugu kuma alsaydın kızından kucuk kuma almak ister kanserli bir. kadin. ol ister hasta ayıp filmi seyrederken utandım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu