Yaşam

Kulak Temizleme Çubuğunun Şaşırtıcı 10 Kullanım Alanı

instagram takipçi hilesi

kulak 4

Pamuklu kulak temizleme çubuklarının kulaklarınızın derinliklerine kadar sokup temizlemeye çalışıyorsanız bunun tehlikeli ve hatalı bir kullanım olduğunu da bilmeniz gerekmektedir. Kulak temizleme çubuğunu kulağınızın içine çok derinlere götürmeye çalışırsanız işitme duyunuzda birtakım hasarlar meydana gelebilir. Adı kulak temizleme çubuğu olsa da zanaattan sanata, ev işlerinden güzellik uygulamalarına kadar pek çok farklı alanda kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

1-) Takılarınızı Parlatın

kulak 1

Takı gibi değerli eşyalarınızı temizlemek için pamuklu kulak temizleme çubukları biçilmiş kaftan. Pamuklu uçları değerli malzemelerin yepyeni görünmesini sağlamak ve temizlemek için oldukça ideal. Takılarınızı bir temizlik sıvısı ile ıslattıktan sonra parmaklarınız ile hafifçe ovalayın ayrıntılı girinti çıkıntıları pamuklu çubuk yardımı ile üstesinden gelebilirsiniz.

2-) Elbiselerinizi Puantiyelerle Süsleyin

kulak 13

Sizin de içinizde bir Derya Baykal varsa pamuklu çubuklarınızı bir fırça biçimi ile kullanarak doğum günü giysilerinize yeni desenler ekleyebilir ya da doğum günü kartlarını süsleyebilirsiniz.

3-) Elektronik Cihazlarınızı Temizleyin

kulak 6

Telefon kılıfınızın kenarları ya da bilgisayarınızın klavyesi gibi küçük alanların temizliğinde de oldukça etkilidir. Pamuklu temizleme çubukları bedeninizin en hassas kısmını temizlemek için tasarlanmış olduğundan narin yapıdaki eşyalarınızın da en hassas bölgelerini temizlemek için kullanabilirsiniz.

4-) Mum Yakmak

kulak 3

Romantik sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan uzun mumlar süre olarak çok fazla ayakta kalamazlar. Mumların ulaşması zor fitillerini yakabilmek için pamuklu çubuklardan yardım alabilirsiniz. Çubuğun ucunu kolonya veya alkolle ıslattıktan sonra mumunuzu çok kolay bir şekilde yakacaksınız.

5-) Boyama

kulak 2

Mobilyalarınızda ya da duvarlarınızdaki dökülmüş veya aşınmış yerlerde kulak çöpü önemli bir göre üstlenecektir. Biraz boyaya batırıp söz konusu noktaların üzerinden geçmeniz yeterli olacaktır. Ufak dokunuşlar ile kötü görüntüye sahip olan alanları eski formuna geri kazandırabilirsiniz.

6-) Araçlarınızın Temizliği

kulak 8

Aracınızın içini detaylı bir şekilde temizletebilmek için onlarca lira harcadığınızı biliyoruz. Bunu yapmadan önce mucize nihayetindeki kulak temizleme çubuğu ile ne  yapabilirim diye düşünmeyi unutmayın. Koltuklardaki çatlaklar, bardak tutacağı ya da direksiyonda yer alan dikişler için kulak temizleme çubuklarını kullanabilirsiniz.

7-) Ayakkabılarınızın Aşınan Yerlerini Tamir Edin

kulak 9

Ayakkabılarınızda istemeden oluşan aşınma ya da çizikler için kulak temizleme çubukları çözümün baş karakteri olabilir. Malzemeyi koruyabilmek için aynı bölgeyi bebek jeli ya da tozu ile kaplayabilirsiniz.

😎 Beyazlara Son!

kulak 5

Saçlarınızda istemediğiniz beyazlar çıkmaya başlamış ise kulak temizleme çubukları tam da ihtiyacınız olan malzeme. Tüm saçınızı boyamak istemiyorsanız yalnızca çubuğun ucunu boyaya batırarak tek tek beyaz olan telleri boyayabilirsiniz.

9-) Bozuk Fermuarlar

kulak 7

Sıkışan fermuarlardan dolayı pek çok pantolon ve ceketten vazgeçebildiğinizi biliyoruz. Yağlama sistemi ile bozuk fermuarlarınızı kendi başınıza tamir edebilirsiniz. Pamuklu çubuğunuzu sabuna ya da zeytin yağına bandırarak  problem yaratan bölgelere uygulayabilirsiniz.

10-) Makyaj

kulak 10

Evinizden uzakta elinizde yeterli makyaj malzemesi olmasa da seyahatinizde yanınızda bulundurduğunuz güzellik setine kulak çubuğunuzu da eklemeyi unutmayın. Büyük far paletlerine yer açmaktansa pamuklu kulak çubuklarınızın uçlarını kullanabilirsiniz.

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu