Yerli Kadın Ünlüler

Kübra Güran Yiğitbaşı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Kübra Güran Yiğitbaşı
Tam adı: 
Kübra Güran Yiğitbaşı
Doğum tarihi: ??. ??. 1979
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: Evli
Çocuk (ları): Üç çocuğu var.
Mesleği: Yazar, Bakan Yardımcısı, Vali
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
twitter-hesabi

Hakkında

Kübra Güran Yiğitbaşı Kimdir? Kübra Güran Yiğitbaşı, yazar, bakan yardımcısı ve validir.

Kübra Güran Yiğitbaşı, 1979 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı.

Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü‘nde tamamladı. Daha sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü‘nde “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” isimli bir çalışma yaptı. Doktora eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” isimli tezi ile bitirdi.

Araştırma Görevlisi, Dr. Öğretim Üyesi ve Doçent olarak Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü‘nde görev yaptı. Lisans ve yüksek lisans derecesinde araştırmacı gazetecilik, medya ve sivil toplum, çocuk yayıncılığı, yaratıcı yazarlık atölyeleri, iletişim etiği, medya ve çocuk konularında çeşitli dersler verdi.

Üniversitede Dekan Yardımcısı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu Üyeliği, Bölüm Başkanlığı ve Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü gibi idari görevlerde de bulundu. 15 Temmuz darbesine karşı mücadelede kadınların rolünü konu alan “Kalplerin Direnişi” adlı belgeseli Boğaziçi Film Festivali’nde gösterildi ve TRT belgeselinde yer aldı. “Çocuk Yayıncılığı ve Dışa Açılım” kitabının yazarıdır.

2019 senesinde Basın İlan Kurumu Genel Kurul Temsilciliğine atandı. Daha sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı olarak görevine devam etti.

Evli ve 3 çocuk annesi olan Kübra Güran Yiğitbaşı, 11 Mayıs 2022 günü yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valisi oldu. Bu karar ile Türkiye’nin ilk başörtülü valisi oldu.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu