Yaşam

Kova Burcuna Sahip Olanlar İçin Uygun 8 Meslek

instagram takipçi hilesi

İlk karşılaştığınızda havalı davranışları ve görüntüsü ile ilginizi çekecek olan kova burçlarını tanıdıkça öyle bir yapıda olmadıklarının ayrımına varacaksınız. Ayakları yere basmadan bir çılgınlığa girişmeyecek olan bu burcun insanları aynı zamanda özel hayatlarında ve işlerinde öngörülerinden de yararlanmayı çok sever.  Hislerinin kuvvetli yapısı ise onların en büyük şansıdır. Özgürlüğüne düşkün olan kova insanları iş yaşamında kendisine dayatılan bir kısım kısıtlamayı kabul edemezler. Bundandır ki mutlu olabilecekleri bir meslek seçmeleri şarttır.

1) Yazar

kova 8

Kova burcu insanı edebi yönden oldukça gelişmiş kimselerdir. Yazmaya ve okumaya olan aşkını yazarlık ile sonuçlandırıp ömrünün sonuna dek mutlu olacağı bir meslek seçebilir. Yapmış oldukları işlerde gösterdikleri sabır sayesinde her yazarın dönem dönem yaşamış olduğu, olabileceği tıkanma evresini de rahat bir şekilde atlatabilirler.

2) Tasarımcı

kova 4

Kova burcu insanı özgür olma isteğini yaratıcı düşünceler ile besler. Yaratıcı ve özgür olmayan bir kova zaman içinde yıpranır ve mesleğinde de hedeflediği başarıyı elde edemez. Tasarımcı olarak birçok yeni ve yaratıcı fikirler sundukları, tüm bunları insanlara aktarabildikleri her gün Kova burcu insanını mutlu etmeye yetebilecektir.

3) Müzisyen

kova 9

Tasarımcı ve Yazar bir kova burcuna müzisyenlik meziyetlerini de eklemekte fayda var. Bu meslek gruplarının her biri sanatla ilgili olsa da elbette farklı yetenekler gerektirmektedir. Müzisyenlik mesleği kova burçlarının mutluluk içinde yapacağı ve hiç sonlandırmak istemeyeceği bir meslek. Şöyle ki kimi kova burçları müzisyenliği meslek yerine hobi olarak da sürdürebilir.

4) Astronot

kova 7

Kova burcu insanı hislerine ne denli güveniyor olsa da mantığını da hiç elden bırakmaz. Bilime ve araştırma yöntemlerine olan merakını hisleri ve duyguları ile harmanlayarak gerçekleştirir. Bunun için astronot olmak isteyen bir kova insanı gerekli şartları değerlendirerek mantığı ve duygusunu da bu karara dahil edecektir. İnatçı yapıları da kafalarına takmış oldukları bir işi sonuna kadar kovalayıp başarmalarına yardımcı olacaktır.

5) Müşteri İlişkileri Temsilcisi

kova 2

Kova burcu insanlarının sezgilerini harmanlayabilecekleri alanlardan biri de müşteri ilişkileri sayılabilir. İkili ilişkilerdeki başarısı oldukça kuvvetli olan kova burcu kendisini karşısındakine ifade etme konusunda hiç sıkıntı çekmez. Bu özellikleri sayesinde müşteri ilişkilerini sağlam tutarak firmanın daha çok insana dokunmasını sağlayabilir.

6) Kendi İşinin Patronu

kova 6

Kova burcu insanının elinde yeterli imkan var ise onu kendi işini kurmaktan alıkoyamazsınız. Çünkü kovalar kendi planladıkları ve kendilerine ait olan işlerde diğer iş kollarına oranla başarı yüzdesi çok daha yüksektir. Pratik ve parlak zekaları bu yolda onlara rehber olur.

7) Turizm Rehberliği

kova 1

Kova burcu insanı yönlendirilmekten hiç hoşlanmaz. İnsanları sıkmadan, üzmeden keyifli bir şekilde yönlendirme seçeneğini tercih eder. Turizm rehberliği de bu özelliğini en rahat kullanabileceği alan olduğu için oldukça mutlu ve huzurlu bir meslek yaşamı olabilir. Bununla beraber yabancı dile olan yatkınlıkları da onlara oldukça yardımcı olur.

8) Oyuncu

kova 5

Kova Burcu insanı sahnede başarılı bir şekilde göz önünde olmayı sever. Bundandır ki oyunculuk mesleğinde mutlu mesut bir yaşam geçirebilir. Bir kova insanı en mutlu olduğu yerin sahne olduğunun ayrımına vardığı andan itibaren yaşamının sonuna dek oyunculuk mesleğini icra edebilir

 

 

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu