Kültür&Sanat

Kötü Ama Çekici 10 Film Karakteri

instagram takipçi hilesi

Filmlerde karşımıza bir iyi birde kötü karakterler çıkar.Filmlerin iyi karakteri kadar kötü karakteri de olmazsa olmazlardandır.Bu kötü karakterlerden bazıları vardır ki kötü olduğu kadar seksidirde. Hatta seksiliğiyle de ön planda olanlar vardır. İşte bu kötü karakterde olan ve seksi olan ünlülerin 10’unu listesi aşağıda veriyoruz.

Yerli ve yabancı filmlerde filmlerin baş karakteri iyiler olsa da kötü karakterler büründüğü rolü hakkını vererek oynadığında ve akıllarda kalan yüzler olduğunda iyi karakterlerden daha çok üne kavuşuyor. Yerlilerden örnek vermek gerekirse aklıma ilk gelen,Erol Taş’dır. Yabancılarda ise bu isimler daha çok olsa da Al Pacino yabancılardan aklıma ilk gelen isimdir.

kotu-ama-cekici-10-kadin-aktor-manset

İşin tuhaf tarafı bu kötü karakterlerin ,diğerlerinden sıyrılıp kendine ayrı bir yer ediniyor.Beyazperde de iyi karakterler ne kadar çok sevilse de kötü karakterler bazen iyi karakterlerden daha çok bahsediliyor ve seviliyor.Örnek vermek gerekirse Christopher Nolan’ın Batman üçlemesindeki ikinci filmindeki (Batman: Kara Şovalye) kötü karakter olan Joker ayrı bir yerde olmuş ve çok sevilmişti.Hatta T-shirtleri bile satış patlaması yapmıştı.

Kendi adıma konuşacak olursam bir Joker karakteri kadar çok sevilen kötü karakter olmasa da aynı duygular ile 10 kötü ama seksi kötü kadınları sizler için sıralıyoruz.

1.Harley Quinn (Margot Robbie)

O, DC evreninin kötü karakterlerini bir araya getiren bir film olan Suicide Squad’ın kadın kötüsü. David Ayer’in senaryosunu yazıp yönettiği filmde öyle bir kötü var ki, hem güzel hem de kötü… Para Avcısı (The Wolf of Wall Street), Fokus ve Zamanda Aşk (About Time) gibi filmlerde karşımıza çıkan Margot Robbie’den bahsediyoruz. Film henüz vizyona girmese de onun oldukça çekici bir kötü olduğunu biliyoruz.

harley-quinn

David Ayer’in senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği film Suicide Squad tamamiyle kötülerin bir araya geldiği film. Ama aralarında öyle bir kötü var ki, hem güzel hem aşırı kötü… The Wolf of Wall Street (Para Avcısı), Fokus ve About Time (Zamanda Aşk) gibi filmlerde izlediğimiz Margot Robbie’den bahsediyoruz. Film henüz vizyona girmese de Harley Quinn’i 6 Ağustos’ta izleme şansı elde edeceğiz.

2.Catherine Tramell (Sharon Stone)

Bacak bacak üstüne atma sahnesi hafızalara kazınmış ve büyük ses getirmiş o film Basic Instinct (Temel İçgüdü). Sharon Stone’suz kötü kadın listesi düşünülemez.

sharon-stone

https://www.youtube.com/watch?v=BN6gUmGGhhc

3.Seline Kyle (Michelle Pfeiffer)

Tabii ki o olmadan olmaz! Catwoman’sız kötü kadın listesi düşünülemez. Ancak Anna Hathaway’in canlandırdığı Catwoman değil, 1992 yılında vizyona giren Batman Returns filmindeki Catwoman. Michelle Pfeiffer’in canlandırdığı…

selina-kyle-michelle-pfeiffer

4.Jennifer Clark (Megan Fox)

Transformers serisinde izlediğimiz Megan Fox, henüz 23 yaşında ve Jennfer’s Body filminin başrolünde. Böylesi güzelliğin bedeni kötü bir ruh tarafından ele geçiriliyor ve istemsizce insan yiyor, yetmiyor; ateş yalıyor.

jennifers-body-jennifer-clarke

5.Satanico Pandemonium (Selma Hayek)

1996 yılında izleyiciyle buluşan From Dusk Till Down’da öne çıkan karakterlerinden biri de Selma Hayek’in canlandırdığı egzotik dansçı aynı zamanda vampir olan karakter. Filmde aynı zamanda George Clooney de yer alıyor.

satanico-pandemonium-selma-hayek

6.Mystique (Rebecca Romijn)

Elbette Jennifer Lawrence’ın gençlik hallerini canlandırdığı Mystique karakteri ayrı bir güzellik abidesi ancak Rebecca Romijn tarafından canlandırılan, ilk X-Men üçlemesindeki hali dillere destan bir kötülük ve güzelliğin birleşmesi.

rebecca-romijn-mystique

7.Xenia Onatopp (Famke Janssen)

Listede olmazsa olmazlardan biri bir Bond kadını; en kötü ve en seksilerinden. Famke Janssen tarafından canlandırılan karakter, 1995 senesinde vizyona giren Golden Eye’da Bond’a kötülük ve seksapel saçıyor, insanları öldürüp helikopter bile kaçırıyordu.

xenia-onatopp-famke-janssen

https://www.youtube.com/watch?v=i4wNA2UmQHc

8.Viper (Svetlana Khodchenkova)

James Mangold’un yönetmenliğinde vizyona giren 2013 yapımı Wolverine filminde karşımıza çıkan en kötü karakterlerden. Zehirli maddelerle Poison Ivy kadar haşır neşir oluşuyla da bilinir. Kötülüğü aynı zamanda güzelliğiyle kendine hayran bıraktıran Rus aktris Svetlana Khodchenkova.

svetlana-khodchenkova-viper

9.Elle Driver  (Daryl Hannah)

Quentin Tarantino’nun efsanelerinden biri olan Kill Bill’in kötü ama bir o kadar da seksi karakteri Elle Driver, Daryl Hannah tarafından canlandırılıyor. O meşur ıslık melodisini kırmızı rujlu dudaklarının arasından çıkaran Hannah’ın kendisine ölüm meleği rolü biçilmiş olsa da seksiliğinden hiçbir şey kaybetmiyor.

elle-driver-kill-bill

Aşağıdan efsane ıslık sahnesine göz atabilirsiniz.

https://youtu.be/E84OWq6z3IQ

10.Artemisia (Eva Green)

300 Spartalı filminin ardından 2014’te vizyona giren 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi’nde karşımıza çıkan kötü karakter Artemisia! Eva Green’in canlandırdığı seksi karakter Pers İmparatorluğun başındaki kişiydi. Kötü karakterlerle karşımıza çıksa da seksiliğinden ödün vermeyen Green; The Dreamers filminde Isabelle, Perfect Sense filminde Susan ve Cracks filminde Miss G karakteriyle izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı.

eva-green-300-filmi

https://www.youtube.com/watch?v=svfnZK4FlU8

Kaynak: Sinemajor

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu