Keşfet

Kiriş Tipi Yük Traversleri Nedir ve Kullanım Alanları Nerelerdir?

instagram takipçi hilesi

Yük traversleri şantiye ya da inşaat gibi birçok farklı alanda yüklerin kaldırılması ve yukarı katlara çıkarılması için kullanılan en önemli aparatlardan bir tanesidir. Bu yüzden de Kiriş tipi yük traversleri nedir ve hangi alanlarda kullanılır gibi birçok konu merak edilen detaylar arasında yer almaktadır.

Yük traversleri genel olarak inşaat alanlarının en önemli ürünlerinden bir tanesidir. İş güvenliğini en üst seviyelere kadar çıkarmaya yardımcı olurken bir yandan da fiziksel olarak yük taşıma işlemleri yerine mekanik olarak taşımaya yerini bırakır. Uzun olan materyallerin sarkmasından kaymasına kadar birçok alanda önlemler alınır. Bir yandan da ağırlıkların eşit bir şekilde dağılmasına yardımcı olurken pratik ve güvenilir taşıma fırsatlarını sunar.

Kiriş Tipi Yük Traversleri Nedir?

yuk traversleri

Kiriş tipi yük traversleri nedir bakılacak olduğu zaman basit bir sistem mantığı devreye girecektir. Bir vincin tek başına taşımasına olanak dahi yer almayan ağırlıkların eşit bir şekilde dağılmasına yardımcı olarak 2 vinç gibi taşınmasına yardımcı olan ürünlerdir. Yük traverslerinin bir türü olurken özellikle kirişlerin taşınmasında oldukça rahatlıkları sunar.

Genel olarak yük taşımacılığı sırasında iş güçlerinin azalmasına yardımcı olurken hızlı ve güvenli bir şekilde işlemlerin yerine getirilmesine yardımcı olur. Gelişen teknoloji sayesinde artık geçmiş yıllardaki gibi değil de günümüzde en ağır tonajlı olan ürünlerin dahi üst katlara daha rahat taşınmasına yardımcı olur. Bu yüzden sadece inşaat alanlarında değil nakliyat ya da kargo gibi birçok alanda da tercih edilir.

Kiriş tipi yük traversleri çeşitleri ile taşınan malzemeler her ne olursa olsun ağırlıkların dengelenerek kaldırılması ve taşınmasından dolayı en ufak hasar alması gibi  bir durum meydana gelmez. Bu yüzden de günümüzde inşaat, liman, nakliyat firması gibi birçok alanın en çok kullandığı ekipman olarak devreye girer.

4 Kollu Çapraz Kiriş Yük Traversleri Ne İçin Kullanılır?

4 kollu çapraz kiriş yük traversleri ne için kullanılır gibi sorular da günümüzde merak edilen bir konu olarak yer almaktadır. Birçok farklı türü olan bu ürün daha çok 4 farklı kolu olmasından ötürü kirişlerin dengeli bir şekilde ağırlıkların dağıtılarak kolay bir şekilde taşınmasına yardımcı olur.

İnşaat alanlarında kullanılan büyük ve ağırlıkları fazla olan kirişlerin taşınmasında etkilidir. Kendi içerisinde de farklı türleri olan bir üründür. 1, 2, 3, 5, 7.5, 10, 15, 20, 25 ve 30 ton kapasiteli olarak farklı modelleri olan ürünlerin en çok kullanılan modeli de 4 kollu olanıdır.

Kiriş taşıma sırasında tüm avantajları beraberinde getirirken iş gücünden ve zamandan tasarruf eder. İş gücü ve zamandan tasarruf ederken bir yandan da maliyetten ciddi oranlarda tasarruf edilmesine yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu