Kişisel Bakım

Keskin Yüz Hatları İçin Yapılması Gerekenler

instagram takipçi hilesi

Keskin yüz hatları pek çok insanın özellikle de erkeklerin hayalidir. Belirgin yüz hatlarının insanı daha karizmatik gösterdiğine inananların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Sağlıklı beslenildiği ve spor yapıldığı zaman keskin yüz hatlarına doğal olarak sahip olabiliyorsunuz. Fakat bazı insanlarda ekstra bir şeyler yapmak gerekebilir.

Yaş ilerledikçe yüzümüzde bazı değişiklikler olur. Bu değişikliklerden sonra yüz hatlarınız daha geniş durur ve çene şekliniz gün geçtikçe kaybolur. Bu da genç görünmenize engel olan en büyük faktörlerden bir tanesidir.

Peki yüz hatlarınızı nasıl ön plana çıkarabilirsiniz? Keskin yüz hatları için yapmanız gereken bazı önerilerden bahsedeceğiz. İşte keskin yüz hatları için öneriler..!

Keskin Yüz Hatları

Keskin Yüz Hatları İçin Öneriler

Yüz Egzersizlerini İhmal Etmeyin

İnsanın yüzü kaslar ile kaplıdır. Nasıl vücudunuzdaki kasları belirginleştirmek için spor yapıyorsanız, yüzünüzdeki kaslar içinde hareketler yaparak onları çalıştırmalı ve geliştirmelisiniz.

İnternette yüz egzersizleri ile pek çok video bulabilirsiniz. Videolara ek olarak şunları da yapabilirsiniz;

  • İlk olarak sıcak ıslak bir bezi yüzünüze koyun. Çok sıcak olmasın. Sıcak bez kaslarınızın gevşemesine yardımcı olacaktır.
  • Daha sonra ayna karşısına geçin ve ağzınızı en geniş anına kadar açarak A, E, O, U, I harflerini tekrar edin. Bu harfleri söylerken boynunuzu da esnetin.

Dışardan bakınca anormal durabilir fakat düzenli olarak her gün yapıldığında gözle fark edilebilir bir değişim olacaktır.

Cilt Bakımınızı Doğru Yapın

Genellikle salisilik asit ya da laktik asit içeren ürünler cildin yenilenmesine, cilt tonunun eşitlenmesine,  gözeneklerin sıkılaşmasına ve elastikiyetin artmasına yardımcı olur. Bu ürünlerdeki aktif bileşenler, kolajen üretimini uyarabilir ve cildinizin dolgun görünmesini sağlayabilir. Sıkı ve sağlıklı bir cilt görünümü elde etmek için yaşınıza ve cilt özelliklerine uygun ürünleri içeren bir cilt bakım rutini yapmaya özen gösterin.

Boyun ve Çene Bölgesi İçin Üretilmiş Ürünleri Kullanın

İlk kez duymuş olabilirsiniz. Fakat bu bölgeler için üretilmiş ürünler vardır. Bu tarz ürünler o bölgelerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Genellikle C vitamini, niasinamidler ve kolajen uyarıcı sihiller ile dolu bakım maskeleri tercih edilir. Cilt bakımı ürünlerinize bu tarz maskeleri ekleyerek sıkı yüz hattına sahip olabilirsiniz.

Keskin Yüz Hatları

Çenenize Masaj Yapın

Yüz masajı ve lenfatik drenaj cildin sıkılaşmasına yardımcı olabilir. En basit çene çizgisi tekniği, kulağın etrafında bir “V” hareketi yapmaktır. Orta parmaklarınızı kullanarak ve ardından işaret parmağınızı kullanarak çene çizgisinin alt kısmı boyunca hareket ettirebilirsiniz. Orta parmağınızı kullanarak çene çizgisine dokunana kadar baskı uygulayabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi sıkılaştırıcı özelliği olan  kremi cilde uyguladıktan sonra 8-10 kez nazikçe bu masajı yüzünüze yapın. Daha yoğun bir deneyim için gua sha taşları ya da jade roller da tercih edebilirsiniz.

Sakallarınızı Kullanın

Eğer erkekseniz, sakallar yüz şeklinize direk olarak etki eder. Sakal kesiminizi yüz hatlarınıza göre kesmek çenenizin ve yüzünüzün yuvarlak görünmesinin önün geçecektir. Çenenizin daha belirgin olması için o bölgedeki sakalları 1 mm ya da daha kısa kesmeye çalışın.

Keskin Yüz Hatları

Keskin Yüz Hatları İle İlgili Videolar

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu