Kişisel Gelişim

Kendinizle Barışık Kalabilmenin 6 Yolu

instagram takipçi hilesi

Yaşamınız süresince “önce kendini sev” mottosunu defalarca duymuşsunuzdur fakat bunun yolu kendiniz ile barışık bir birey olmaktan geçmektedir. Öyleyse siz kendinizle ne derece barışıksınız? Kimimiz bazen mutsuz, kimimiz bazen mutlu bir yaşam sürmenin artısı ve eksisi ile mücadele ederken, mutluluğun ise bir adım ötede olduğunu görmezden gelebiliyoruz. Kendinizle barışık olmanızı sağlayacak 6 ipucu!

Kendinizle Barışık Kalabilmenin 6 Yolu Nedir?

1-) Hedefini Belirle ve Harekete Geç

benlik 5

Yaşamınızı olduğundan daha anlamlı kılmak ve kendinize sıkı bir şekilde sarılabilmek için birtakım hedefinizin olması gerekmektedir. Kendiniz için belirlemiş olacağınız ve onun uğruna savaş vereceğiniz kimi hedefleriniz sizi daha olgun, pozitif ve daha güçlü bir birey yapacaktır. Özellikle gençlik çağında eğitim, olgunluk döneminde ise iş yaşamı önemli hedefler arasında yer almalıdır.

2-) Doğru ve Düzenli Bir Uyku Çek

benlik 6

Düzenli ve doğru bir uykunun, insan bedenine birçok faydası olduğuna dair sayısız bilgi duymuşunuzdur. Gerçekleştirilen araştırmalara göre iyi derecede dinlenebilmiş bir insan, yeterince uykusunu alamayan insanlardan daha üretken, mutlu ve odaklı olduğunu ispatlamıştır. Kendinizle barışık kalabilmenizin önemli adımları arasında yerini alan uyku, gününüzün oldukça enerjik ve verimli geçmesine neden olacaktır.

3-) Bol Miktarda Kitap Oku

benlik 1

Bilim insanlarının İsveç’te gerçekleştirdikleri araştırmada çok miktarda kitap okuyan bireylerin kendileri ile barışık ve sevgi dolu oldukları sonucuna ulaşmışlardır. Zihin sağlığına büyük oranda katkısı olan okuma etkinlikleri gerçekleri düşünmenize, zihninizin canlanmasına ve ufkunuzun genişlemesine yardımcı olacaktır. Aklınızda meydana gelen soru işaretlerini veya olumsuzlukları kitap okuma vesilesiyle kolay bir şekilde atabilirsiniz.

4-)Yalnız Zaman Geçir

benlik 2

Evli veya bekar olsanız dahi, yalnız zaman geçirebilmeyi başarmanız gerekmektedir. Düzenli bir şekilde gerçekleştireceğiniz bu etkinlik, zihninizde meydana gelen ve sizi kötü bir şekilde etkileyen düşüncelerden sıyrılmanıza yardımcı olacaktır. Yalnız zaman geçiren insanlar üzerinde gerçekleştirilen araştırmalar, çok daha doğru karar alabildikleri ve yaşama pozitif baktıklarını kanıtlamıştır.

5-) Düzenli Spor Yap

benlik 7

Düzenli olarak yapılan egzersiz ve spor, bireylerin kendilerine karşın özgüvenlerini arttırmaktadır. Gerçekleştirilen araştırmalar neticesinde çok sık hareket eden bireylerin cinsel, yaratıcılık ve duygu yönünden kabiliyetlerinin çok daha gelişmiş olduğunu ortaya koymuştur. Kendiniz ile barışık kalabilmenize büyük oranda katkı sağlayacak olan spor aktiviteleri, beden sağlığınızın korunabilmesinde de önemli rol oynayacaktır.

6-) Hazır Gıdalardan Uzak Dur

benlik 4

Gerçekleştirilen araştırmalar, düzensiz bir biçimde beslenme kişilerin hem ruh sağlığının hem de beden sağlığının olumsuz yönde etkilendiğini ortaya koymuştur. Yanlış beslenme pek çok kez karamsar düşünceye ve mutsuzluğa neden olmaktadır. Gündelik yaşamda tüketilen hazır gıdaların yerine besin değeri yüksek ve taze gıdalar tüketilmelidir. Bu da zihnin daha barışık ve dinç kalmasına olanak sağlayacaktır.

Kendinizle Barışık Kalabilme ile ilgili Videolar

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu