Kişisel Gelişim

Kendinizi Tanımak İçin Külkedisi Testi

Kendinizi Sadece Bir Soruda Tanıyabilirsiniz

instagram takipçi hilesi

Japonya’da 4 milyon satan Kokoloji isimli kitapta yer alan Külkedisi testi, kendinizi keşfedebilmenize yardımcı oluyor. Aşağıda yer alan 4 şıktan size en uygun olanı seçin. Ardından psikolojik olarak seçtiğiniz seçeneğin neyi ifade edebildiğini öğrenebilirsiniz.

Soru: Külkedisi masalında sizi en çok etkileyen sahne hangisidir?

1- Üvey annesinin elinden işkence çeken Külkedisi’nin zavallı hali

2- İyilik perisi tarafından güzel bir prensese çevrilen Külkedisi

3- Sarayın merdivenlerinde saat gece yarısını vurduğunda camdan ayakkabısını düşüren Külkedisi

4- Prensin Külkedisi’ni bulduğu ve camdan ayakkabıyı ayağına giydirdiği sahne.

Sizi en çok üzen sahne; sizin kişiliğinizdeki en zayıf noktayı ya da en büyük kusuru gösterir.

1- Üvey Annesinin Elinden İşkence Çeken Külkedisi’nin Zavallı Hali Sizi Etkiliyorsa

kulkedisi 800x450

Külkedisi yerleri ovarken üvey annesi ve üvey kardeşleri tarafından sürekli taciz edilmesi güçlü acıma duyguları uyandırır. Ancak acımanın altında büyüklük ve gurur duyguları vardır. Bu sahneyi kendinizi birinden üstün görmenizi sağladığı için hatırlıyorsunuz. Başkalarına şefkatli, acıyan gözlerle ve yukarıdan bakmak iyi bir özelliktir. Ama onlara daima tepeden bakmayı alışkanlık haline getirmeyin.

2- İyilik Perisi Tarafından Güzel Bir Prensese Çevrilen Külkedisi Sizi Etkiliyorsa

peri 800x500

Sihirli değneğinin bir hareketi ile iyilik perisi Külkedisi’ni büyülü bir prensese çevirir ve dünyasını tamamen değiştirir. Ama burada, gerçek dünyada işler hiç de o kadar kolay değildir. Sizin en büyük hatanız gerçek hayattaki sorunları görmezden gelmeniz ve plansızlığınızdır. Burada, yaratığınız sorunlardan sizi kurtarmak için sihirli değneğini sallayacak bir iyilik perisi olmadığını unutmuşa benziyorsunuz.

3- Sarayın Merdivenlerinde Saat Gece Yarısını Vurduğunda Camdan Ayakkabısını Düşüren Külkedisi Sizi Etkiliyorsa

ayakkabi 800x500

Bu sahne sizin üzerinizde büyük bir etki yarattı çünkü; sizin başkalarına muhtaç yanınıza hitap etti. Kendinizi, saat on ikiyi vurduğu zaman koşarak kaçarken ve aklınızda sadece sorunlar ve cevaplanmamış sorular bırakırken görebilirsiniz. Kısa vadede arkanızda bıraktıklarınızı daima başkalarının temizlemesini beklemek kolay görünebilir ama günün birinde gerçeklerle yüzleşmeniz gerekecektir.

4- Prensin Külkedisi’ni Bulduğu ve Camdan Ayakkabıyı Ayağına Giydirdiği Sahne Sizi Etkiliyorsa

prens ayakkabi

Hemen herkes mutlu sonlara bayılır ve siz de bu çoğunluğa dahilsiniz. İşte sizin sorununuz da burada. Basit, normal ve sıradan olan şeylerle çok kolay mutlu  olabiliyorsunuz. Hayattan tek beklediğiniz; sıradan bir iş, sıradan bir maaş, sıradan arkadaşlar, sıradan bir aile, sıradan çocuklar… Sizi özgün yapan özelliklerinizi keşfetmek için biraz daha fazla gayret gösterin. Öyle hissetmiyor bile olsanız unutmayın ki siz çok özel birisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu