Yerli Erkek Ünlüler

Kenan Erçetingöz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

kenan ercetingoz

Tam adı: Kenan Erçetingöz
Doğum tarihi: 1962
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Ailesi: Fikret Erçetingöz, Bilen Erçetingöz
Eşi: Birsen Erçetingöz, Gül Erçetingöz (e. 1995)
Çocuk (ları): Levent Erçetingöz, Burcu Kıratlı
Mesleği: Sunucu, gazeteci
Aktif Yılları: 1985 yılından bu yana

Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Kenan Erçetingöz kimdir? Kenan Erçetingöz, 1962, İzmir doğumlu televizyon programı sunucusu ve gazetecidir. Dört çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Türkiye’de magazin denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisidir.

Henüz 17 yaşındayken babasından bir tokat yediği için İzmir’de aile evini terk edip İstanbul‘a taşınmıştır. Hemen sonra Mimar Sinan Üniversitesi’ni kazanıp okumaya başlamışken kaydını dondurarak geri İzmir’e döndü ancak bir yıl sonra yeniden İstanbul’a gelerek okuluna devam etti.

1980 yılında Yeni Asır‘ın bürosunda gece bekçisi olarak çalışmaya başlamıştır. Gündüzleri okula giderken, akşam büroda ortalığı temizleyip, bekçilik yapmaktaydı. Ayrıca o dönem fotoğraf banyosunu yapmayı öğrenmiştir. Orada görevli bir polis muhabiri bir gece eve gittiğini, haber çıkarsa kendisine haber vermesini istedi. O gece denize düşen birkaç kişinin resimlerini çekerek haber müdürüne vermiş ve kendisine iş kapısı yaratarak muhabirlik için şans yakalamıştır. O olayın ardından gece muhabiri olarak işe başlayan Erçetingöz, hemen ardından okulu bırakmıştır.

1985′te Sabah gazetesinin kurulmasıyla Zafer Mutlu‘nun isteği üzerine gazeteye magazin muhabiri olarak geçiş yapmıştır ve ardından magazin müdürü olmuştur. Sabah gazetesinde ilk defa Şamdan ekini yapan Erçetingöz, gazetelerde magazin alanında bir çığır açmıştır.

Ardından televizyonlarda magazin programları yapmaya başlayan Kenan Erçetingöz, sunuculuk yaptığı programlarda ekrana laptopla çıktığı için ve o şekilde program sunan ilk sunucu olduğu için ismi ‘Laptoplu Adam’ olarak kalmıştır.

Erçetingöz, 2000 yılında kurulan Türkiye’nin ilk magazin sitesi olan gecce.com‘un da sahibidir. 2008 senesinde “Kenan Erçetingöz’le Yüz Yüze” isimli sohbet programı yapmıştır. Ayrıca “Gecce Yaz Rehberi” isminde yılda iki defa yayınlanan Türkiye’nin Yaz ve Kış mekanlarının tanıtıldığı dergiyi çıkarmaktadır.

Kenan Erçetingöz Programları

  1. 2008 – Kenan Erçetingöz’le YüzYüze
  2. 2012 – Kenan Erçetingöz’le 60 Dakika

Videoları

 

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu