Beslenme ve DiyetKişisel Bakım

Keçi Sütü Sabununun Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Keçi Sütü Sabunu Nedir?

Keçi Sütü Sabunu, geleneksel sabunlara, toksik olmayan doğal bir alternatiftir. Keçi sütü sabunu basit malzemelerden yapılır, bunlardan ilki çiğ keçi sütüdür. Geleneksel sabunlar genellikle sudan başlayarak uzun bir içerik listesine sahiptir.

keçi sütü sabunun faydaları

Keçi Sütü Sabunun Faydaları Nelerdir?

Pek çok insan hala cildini sudan yapılmış sabunla yıkıyor. Daha fazla insan keçi sütü sabununun inanılmaz besleyici faydalarını bilseydi, onu kullanmaya başlayacaklarını söylemek doğru olur.

Çiğ keçi sütünden yapılan sabunlara geçmek, cildinizin sağlığını dengelemeye gerçekten yardımcı olabilir. Keçi sütü sabunu, kuru veya hassas cilde sahip kişiler veya egzama ve sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıkları olanlar için harikadır. Bu şekilde kalmasını isteyen sağlıklı ciltler için de harikadır.

keci sutu sabununun faydalari nelerdir4

Keçi sütü, ölü hücrelerin derisini pul pul dökmeye yardımcı olan laktik asit gibi alfa hidroksi asitler içerir. Bu doğal ve nazik peeling, taze ve yeni cilt hücrelerini ortaya çıkararak onların daha sağlıklı, pürüzsüz ve genç görünmesini sağlar. Alfa hidroksi asitler, ölü cilt hücrelerini bir arada tutan bağları parçaladıkları için etkili eksfoliyatörlerdir.

Keçi sütü birçok vitamin içerir, ancak özellikle A vitamini açısından yüksektir. A vitamini, vücudun hasarlı cilt dokusunu onarması ve sağlıklı cildi koruması için gereklidir. Çok sayıda tıbbi araştırma, A vitamini ile yapılan kremlerin ve sabunların ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltabildiğini, akneyi kontrol edebildiğini ve sedef hastalığını hafifletebildiğini göstermiştir.

Keçi sütü cilt için önemli olan birçok minerali doğal olarak içerir. Vitaminler gibi mineraller de dengeli ve sağlıklı cildi desteklemeye yardımcı olur. Potasyum cilt tarafından emilemese de, nemi hapsetmek için gereken cilt bariyerini oluşturmaya yardımcı olabilir.

keci sutu sabununun faydalari nelerdir2 407x405 1

Uzmanlara göre keçi sütü sabunu, özellikle sivilce ve lekelerin tedavisi söz konusu olduğunda, piyasadaki diğer antibakteriyel sabunlarla kıyasıya rekabet etme yeteneğine sahiptir.

Üründe bulunan süt proteini, akneye neden olan bakterilerin büyümesini önlemeye ve ciltteki bakterileri yok etmeye yardımcı olan mükemmel antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Keçi sütü sabunu, bilim adamları tarafından onaylanan selenyum açısından zengindir. Selenyum genel olarak cildi zararlı güneş ışınlarından korur ve cilt kanserini önler. Keçi sütü, ölü deri hücrelerini pul pul döken ve vücudumuzdaki taze hücrelerin büyümesini uyaran alfa hidroksi asitler açısından zengindir.

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

keci sutu sabununun faydalari nelerdir3

Keçi sütü sabunu kullandıysanız, geleneksel sert sabunlardan keçi sütü sabununa geçmenin tüm şaşırtıcı faydalarını deneyimlemiş veya duymuşsunuzdur. Yukarıda bu inanılmaz doğal faydaları okudunuz. Keçi sütü sabununu farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

Bir kalıp keçi sütü sabunu alın, suyla nemlendirin ve ellerinizi köpürtün. Gözlerinizi kapatın ve yüzünüzü dairesel hareketlerle hafifçe ovun. Soğuk suyla durulayın ve cildi kurulayın. Tüm makyaj temizlenene kadar yüzünüzü yıkarken uyguladığınız adımları uygulayın. Özellikle gözlerinizin yakınında makyaj yapıyorsanız, kokusuz keçi sütü sabunu kullanmanızı tavsiye ederim.

keci sutu sabununun faydalari nelerdir5 768x512 1

Sadece keçi sütü sabununu açın ve altlığın üzerine koyun. Hoş aromanın tüm odaya nazikçe yayılmasına izin verin. Uzun bir iş günü size kas ağrısı veya baş ağrısı yaşatabilir. Bir kalıp sabunu dikkatlice kalıplara ayırın ve birazını ılık bir banyoya ekleyin. Suyu ilave edin ve hafifçe gevşetin. Sabun kokusunu özel ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanız gerekecektir.

Sert insan yapımı kimyasalların neden olduğu kaşıntılı bir kızarıklığı tedavi etmek için keçi sütü sabunu kullanın. Tüylü dostlarımızı seviyoruz ve sizin de seveceğinize eminiz. Bu yüzden keçi sütü sabunu kullanabilirsiniz. Nazik kullanımda kürkü yumuşak ve temizdir, bu da onu evcil hayvanlar için ideal hale getirir.

Keçi Sütü Sabunu İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu